Akar: Kocaeli’deki kanser araştırılmalı

    CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun Kocaeli’deki kanser vakalarının 7 yılda 20 bin olduğu açıklamasından sonra mec...

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun Kocaeli’deki kanser vakalarının 7 yılda 20 bin olduğu açıklamasından sonra meclise araştırma önergesi verdi. Akar, 2007 yılında Meclis Araştırma Komisyonu’nun Dilovası’nda yapmış oldukları çalışmalar neticesinde 29 önerinin meclise sunulduğunu belirterek, “Geçen 7 yılda bu önerilerin büyük bölümü yerine getirilmemiştir” dedi.

 

KİME İNANACAĞIZ!

Akar, kanser vakalarının Kocaeli’de gençleri tehdit ettiğini dile getirerek, “2007 yılında Meclis Araştırma Komisyonu raporunun sonuç bölümünde Kocaeli Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı’nın bölgedeki kanser vakalarının Türkiye ortalamasının 2,6 kat üzerinde olduğunu belirtmesine rağmen, soru önergesi verilmişti. Buna bakanın verdiği kentteki Kanser vakaları Türkiye ortalamasından farklı değil cevabı çok manidardır” dedi.

 

KOMİSYON KURULSUN

Akar araştırma önergesinde İiktidarın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermediğini, uzmanlara, bilim adamlarına şarlatan benzetmesi yapabildiğini de sözlerine ekleyen Akar, şöyle konuştu: “Kanser vakalarının Kocaeli’nin bazı ilçelerinde yüzde 200’ün üzerindedir. Gelecek yıllarda bu tablonun katlanarak devam etmemesi için önlem alınmalıdır. Bu nedenle bir araştırma komisyonu kurulmalıdır.”

08 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR