Sağlıkçılara SP ve BBP’den destek

13 Mart’ta yapılacak iş bırakma eylemiyle ilgili Sadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ni ziyaret eden Çeker, her iki partide yapmış olduğu konuşmada...

13 Mart’ta yapılacak iş bırakma eylemiyle ilgili Sadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ni ziyaret eden Çeker, her iki partide yapmış olduğu konuşmada çalışma şartlarının her geçen gün daha da kötüye gittiğini ifade ederek: “Fazla, esnek, kuralsız çalışamaya, taşeronlaşmaya hayır demek için, sağlık çalışanına insanca yaşayabileceği emekliliğe yansıyan bir ücret ve yıpranma payı verilmesi için sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilmesi noktasında hükümete bir uyarı olması adına 13 Mart’ta iş bırakıyoruz” dedi.

 

SP İl Başkanı Ejderoğlu: “Ekonomik özgürlüğünü sağlamamış hiç bir fert özgür iradesini ortaya koyamaz bu bizim vazgeçilmez prensibimizdir. Çalışma şartlarını ve ücretlerini iyileştirmek iradesi çerçevesinde sendikaların almış olduğu karar doğrultusunda sağlık çalışanlarının hukuki haklarını kullanarak eylem yapmalarını destekliyoruz” dedi.

 

BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ise sağlık çalışanlarının haklı eylemine gerekli destekleri vereceklerini belirterek,  yapılan programa katılacaklarını söyledi. Yıldız: “Hükümet kamu yöneticilerine, bürokratlarına halkın önünde sitem edilen fırça atılan adeta şamar oğlanına çevirdiler. Hükümet Kamu yöneticiler üzerinden herkese gider yapıyor. Oysaki beraber çalıştığınız kişiler ile bir araya gelip toplanırsınız konuları müzakere eder sonucu kamuoyu ile paylaşırsınız” dedi.

12 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR