Bahri Odabaş sesini duyurmaya gidiyor

Yıllardır verilen sözlere rağmen, Türkiye için önemli projelerinin engellendiğini dile getiren Odabaş, “12 yıldır Başbakan’a ulaşamıyoruz. Başbakanlık...

Yıllardır verilen sözlere rağmen, Türkiye için önemli projelerinin engellendiğini dile getiren Odabaş, “12 yıldır Başbakan’a ulaşamıyoruz. Başbakanlık önünde basın açıklaması düzenleyeceğim. Belki o zaman duyar bizi” dedi.

“CİVELEK ŞEREF SÖZÜ VERDİ”

Ankara’da basın açıklamasını, 30 Mart yerel seçimlerinden önce yapmayı planladığını belirten Odabaş, “AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, seçimlerden sonra projelerimizi değerlendireceğine dair şeref sözü verdi. Ancak 4 ay geçti ve hala ses yok” diye konuştu.

“BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Projelerinin Türkiye için önemli olduğunu vurgulayan Bahri Odabaş, “Mahmut Civelek söz verdi tutmadı. İbrahim Karaosmanoğlu da destek olacağını söylemişti, yıllar geçti halen bir cevap alamadık. İlimizden çıkan eski Bakan Nihat Ergün ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, randevu dahi vermedi” dedi. 7 Ağustos Perşembe günü Başbakanlık Binası önünde basın açıklaması düzenleyeceğini vurgulayan Bahri Odabaş, “Başbakan’a 12 yıldır ulaşamadığımız için Başbakanlık önünde açıklama yapacağız. Belki o zaman utanır da bizi dinler” ifadelerini kullandı.

AÇIKOTURUMA DAVET

Projelerinin neden engellendiği hakkında bilgi almadıklarını söyleyen Başkan Bahri Odabaş, “Bence 2 neden var. Birincisi, bu projeler karşısında hiç kimse MARSİAD’dan haksız rant elde edemeyecek. İkincisi ise biz onların her yanlışlarına karşı çıktık. Bu yüzden engelleniyoruz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. Bakan Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i açıkoturuma davet eden Bahri Odabaş, “Eğer başka bir sebep varsa, istediğiniz yerde istediğiniz zamanda kamuoyu önünde konuyu tartışabiliriz” dedi.

“DESTEK VERİLSİN 1 YILDA HAZIR”

Tüm engellemelere rağmen MARSİAD Fındık Dünyası ve yerli patlamış mısır projelerini hayata geçirdiklerini dile getiren Bahri Odabaş, “Önümüzdeki engellemeleri kaldırsınlar, 1 yıl içinde 2 projeyi daha hayata geçiririz” dedi.

“BU NASIL MİLLETİN ADAMI?”

Başbakan’ın ‘Milletin Adamı’ olarak nitelendirilmesine değinen Bahri Odabaş, “Milletin adamı diyorlar ama 12 yıldır ulaşamıyoruz. Bu nasıl milletin adamı?” dedi. Ankara’da yapacağı açıklamayla ilgili Başbakan’a yazı yazdığını ifade eden Odabaş, “Başbakan’a, Ecevit gibi önünüze yazarkasa atılması olayıyla hatırlanmanızı istemiyorum diye yazdım. Ancak ona da cevap vermedi” ifadelerini kullandı.

“BİR DELİ ÇIKAR, HESABINI SORAR”

“Bundan sonra siyasi iktidarı ele geçirenler şunu bilsin ki bir deli STK çıkar, tüm yanlışları ortaya döker” diyen Bahri Odabaş, Yunus Emre’nin ‘ Yunus sen bu sözü eğri büğrü söyleme/ Seni sigaya çeken bir Molla Kasım gelir’ dizeleriyle göndermede bulunarak, şunları kaydetti: “Ey Başbakan ve AKP, seni de hesaba çeken bir deli Bahri çıkar.”

PROJELER NELER?

Daha önce MARSİAD Fındık Dünyası ve yerli patlamış mısır projelerini hayata geçiren MARSİAD’ın 2 projesi daha bulunuyor. Organik, Doğal Tarım ve Hayvancılık Entegre Üretim Tesisi projesiyle 5 milyon istihdam amaçlayan MARSİAD, projeyle 100 milyar dolar ihracat yapmayı planlıyor. Dernek ayrıca Kandıra Organize Sanayi Bölgesiyle (KOBİ OSB) 10 bin kişilik istihdam oluşturmayı planlıyor.

02 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR