CHP'nin 93 yılı anlatıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi tarafından CHP'nin kuruluşunun 93.yılı sebebiyle düzenlenen 'Dünden bugüne CHP'konulu panel dün Kocaeli Yüks...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi tarafından CHP'nin kuruluşunun 93.yılı sebebiyle düzenlenen 'Dünden bugüne CHP'konulu panel dün Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Katılım oldukça düşük olduğu panele CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP Eski İl Başkanlarından Keramettin Gençtürk, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

MODERATÖR ACURMAN OLDU

Düzenlenen panelin moderatörlüğünü İl Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Acurman yaptı. Panelin düzenlendiği KYÖD Sosyal Tesisleri binası içerisinde Cumhuryet Halk Partisi'ni dünden bugüne anlatan fotoğraf sergisi açıldı. İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen fotoğraf sergisi partililer tarafından oldukça yoğun ilgi görürken programın açılış konuşmasını ise İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç yaptı.

 

'MÜCADELEMİZ SÜRECEK'

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç yaptığı konuşmasında, "CHP Türkiye kurulduğundan bugüne kadar yaşadığımız her süreçte her zaman bu ülkede, ülke siyasetinde varlığını göstermiş bir partidir. Bunun en büyük nedeni Atatürk'ün devrimleridir. Atatürk'ün devrimleri var olmaya devam edecek olan yegane mirasımızdır. Dönemsel olarak Atatürk'ün yaptıklarının arkasına sığınarak CHP'yi yıpratmak isteyenler hep oldu. Onlar karşı mücadelemiz sürecek" dedi.

 

'PARTİYE SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ'

Erinç konuşmasında, "Bu parti Kemalizm ile tam anlamıyla bütünleştiğinde bu ülkede herşey daha güzel olacak. CHP öyle bir partidir ki kendi tek başına iktidarını bir kenara bırakarak çok partili sistemi getirmiştir. Bunu herkes yapamaz. Ayrıca CHP otel lobilerinde ABD ile, cemaatlerle anlaştığı bir parti değildir. CHP'ye oy veren herkesin sahip çıkması gerekiyor. Çünkü bizim geçmişte canlarını verenlere borcumuz var. O yüzden biz CHP'ye sahip çıkmak zorundayız" diye konuştu.

 

İLGİSİZLİĞİ TRAFİĞE BAĞLADI

dsc_3793.jpg

Erinç'in ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise yapığı konuşmasında trafikten dolayı katılımın az olduğunu dile getirerek programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Sarıbay'ın konuşmasının ardından panelin moderatörlüğünü üstelenen CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Acurman programa panelist olarak katılan İzmit eski Belediye Başkanı ve CHP Kocaeli eski Milletvekili Erol Köse ve CHP Gençlik Kolları eski Genel Başkanı Doç.Dr. Yunus Emre'nin öz geçmişlerini okudu.

 

93 YILI ANLATTILAR

Düzenlenen panelde ilk konuşması olarak söz alan CHP eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Doç. Dr. Yunus Emre Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurulduğundan bu yana sürdüğü siyaset anlayışını tarihsel olaylarla dinleyicilere aktardı. CHP eski İzmit Belediye Başkanı ve eski Kocaeli Milletvekili Erol Köse ise CHP'nin tarihsel öneminden ve Türkiye siyasetinde durduğu siyasi konjektörden bahsetti.

resim-sergiis.jpg

10 Eylül 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR