Lastik-İş’e yeni tesis

Büyükşehir Belediyesi ile Lastik-İş Sendikası arasında imzalanan anlaşma ile Vinsan Kampüsü’nün bulunduğu alana sendika için sosyal tesis kurulacak.Ko...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi ile Lastik-İş Sendikası arasında imzalanan anlaşma ile Vinsan Kampüsü’nün bulunduğu alana sendika için sosyal tesis kurulacak.

Kocaeli Üniversitesi birimlerinin Vinsan Kampüsü’nü boşaltması sonrasında Büyükşehir Belediyesi ile Lastik-İş Sendikası arasında görüşmeler yapılmaya başlandı. İki kurum arasında yapılan görüşmeler neticesinde, 12 dönüm arazide 1300 metrekare kapalı alana sahip sosyal tesis yapılması için anlaşmaya varıldı. Anlaşma uyarınca Lastik-İş Sendikası burayı 8 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’nden kiraladı. Sosyal tesis içerisinde kafeteryalar, düğün salonları, spor salonu ve eğitim salonu bulunacak. Çalışmalar eylül ayı gibi başlayacak. Konuyla ilgili tören düzenlendi.

SIRADA OTEL VAR
Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, “Yıllardır heyecanla beklediğimiz sosyal tesise kavuşuyoruz. 61 yıllık bir sendikayız. zaman zaman sıkıntılı günler yaşadık. Biz göreve geldiğimizde söylediklerimizi yapmaya çalışıyoruz. Hayallerimiz arasında sosyal tesislerimiz, kendi binalarımız, işçilere verilecek eğitimler var dediğimizde kimse inanmıyordu. Hayallerimiz gerçekleşmektedir. Sendika üyelerimize hizmet edecek olan sosyal tesislerin yapımı Kocaeli’den başlamıştır. İşçilerin yararlanabilmesi amacıyla bir otel yapacağız. Bunun çalışmalarına başlayacağız” dedi.

YERİM PROSÜDÜRÜ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “İşçi ve işveren arasında fark yoktur. Sendikal anlayışta önemli değişim görülmektedir. İşvereni rakip veya düşman olarak görmemek gerekiyor. İşveren gerek yerli, gerek yabancı olsun bizim kardeşimizdir. Bu ülkenin bir varlığıdır. İşçi olmak zor olurken, işveren olmak daha zordur. Tüm alın teri döken işçi kardeşlerime saygı duyuyorum. Burası benim çiftliğim değil. Bu teklif geldiğinde hiç tereddüt etmeden hemen başlayın dedim. Biraz gecikince ne oldu dediğim de prosedür dediler. Bazen, yiyeyim prosedürü diyorum. Her şeyin en güzeline layıksınız” diye konuştu.

ÇİÇEK VERİLDİ
Konuşmaların ardından Karacan tarafından Karaosmanoğlu’na çiçek verildi. Törene Brisa Endüstriyel İlişkiler İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Uğurtan Doğan, Bakım Direktörü Bülent Karaca, Pirelli Personel Direktörü Muhittin Kızıler, Endüstri İlişkiler Müdürü Genze Saygın, Radyal Kısım Müdürü Ayhan Güven, Goodyear Personel Direktörü Erhan Hasırcıoğlu, İmalat Direktörü Aykut Gidergi ve Adapazarı Goodyear Personel Müdürü Hüseyin Düzgeç katıldı.

05 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR