Kozluk cinayetinde sürpriz gelişme

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Ertan Taşkın öldürülmüş, polis cinayeti aydınlatan anahtarı fosseptik çukurunda bulmuştu. Olayla ilgili yargılanan tutuksu...

BÜYÜT

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Ertan Taşkın öldürülmüş, polis cinayeti aydınlatan anahtarı fosseptik çukurunda bulmuştu. Olayla ilgili yargılanan tutuksuz yargılanan Nazife Yeşildağ Ethem Yeşildağ ve tutuklu sanık Nazım Özcan’ın yargılanmasına devam edildi.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında yaşanan olayda Kozluk Mahallesinde büfesi olan Ertan Taşkın, saat kulesinin yanında bulunan parkta ölü olarak bulunmuş, polis olayı aydınlatmak için çalışma başlatmış, büfenin anahtarlarını fosseptik çukurunda bulmuştu. Yapılan araştırmalar sonucunda ise sanıkların evine baskın yapılarak delillere ulaşılmış ve Nazım Özcan tutuklanmıştı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuksuz sanıklar Nazife Yeşildağ oğlu Ethem Yeşildağ ve tutuklu sanık Nazmi Özcan’ın yanı sıra katılanların avukatı Ersayın Işık ve sanık avukatı Mehmet Terzi katıldı. Mehmet Terzi’yi sanıkların talebi üzerine baro atamıştı. Görülen duruşmada Şerife Baydar, Zeliha Özcan ve Elif Yıldırım’ın ifadeleri alındı. Tanıklardan Şerife Baydar ifadesinde, “sanık Nazım Özcan kardeşim olur. Olaydan sonra tutuklandığında cezaevine annemle gittik. Diğer sanık Nazife Yeşildağ’da açık görüşte bulunuyordu. Burada ikisi arasında bir konuşma geçti. Nazım abim Nazife’ye ‘bıçağı al götür, savcılığa teslim et. Neyse çıkar ortaya, Nazife ise bıçağın evde olduğunu söyledi’ şeklinde konuştu. Diğer tanık Zeliha Özcan ise, “Nazım Özcan oğlum olur. Tutuklandıktan sonra cezaevine ziyarete gitmiştim. Burada Nazife Yeşildağ’da vardı. Nazım Nazife’ye bıçağı teslim et, gerçek neyse çıksın ortaya” dediğini söyleyerek ifadesini verdi.

KOCAELİ GAZETESİNDEN ÖĞRENDİM
Bir diğer tanık Elif Yıldırım ise olayı şöyle anlatarak, “Belma Ünver’in evine gitmiştim. Belma’nın evine sanık Nazife ile oğlu Davut gelmişti. Evde Belma’nın eşi Serhat Çalık vardı. Müzik dinleyerek alkol aldığımız sırada Nazife ağlamaya başladı. Oğlu Ethem Yeşildağ’ın bir cinayet işlediğini, eve kanlar içinde geldiğini, öleni sırtından vurduğunu anlattı. Olayı Nazmiye’nin sevgilisi Nazmi’nin üstlendiğini mahkemede ise Nazmiye’nin doğru söylemediğini söyledi. Bu olay yılbaşından önce oldu. Ben olayı Şubat, Mart aylarında Kocaeli Gazetesinde okuyunca vicdanen rahatsız oldum, dilekçeyle başvurarak ifade vermek istedim” dedi.

CİNAYETİ AYAKKABI AYDINLATACAK
Tutuklu sanık Nazım Özcan mahkeme heyetinin sorularını yanıtladı. Mahkeme başkanı ‘polisin delil olarak aldığı ayakkabılar kime ait’ sorusuna Nazım Özcan, “ayakkabılar bana ait ancak ayakkabıyı sanık Ethem Yeşildağ’da giyiyordu. Olay gecesi bu ayakkabıyı giymemiş olabilirim, hangi ayakkabıyı giydiğimi hatırlamıyorum” dedi. Tutuksuz sanık Ethem Yeşildağ ise, “Nazım Özcan’ın ayakkabısını ara sıra giyiyordum. Olay gecesi sarı renkte kendi ayakkabımı giyiyordum. Bu nedenle ayakkabı üzerindeki kan lekesinin bana ait çıkması mümkün değildir” dedi.

ERTELEME KARARI ÇIKTI
Mahkeme heyeti aldığı karar ile ifadesi alınmayan Belma Ünver ve Serhat Çalık’ın bir sonraki celseye zorla getirilmesine, olay gecesi kullanılan ayakkabıların üzerindeki kan örneklerinin ATK’ya gönderilerek kime ait olduğunun öğrenilmesine, katılanların avukatının Ethem Yeşildağ’ın tutuklama isteminin ATK raporunun gelince kararlaştırılmasına karar vererek duruşmayı 9 Haziran 2011 tarihine erteledi..

28 Nisan 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR