Gönenli: Depremden gerekli uyarıları alamadık

Yaşananlardan ders çıkarmadıklarını dile getiren il başkanı Gönenli, yapı denetimlerinin gerektiği gibi yapılmadığını, yapılan denetimlerin ise kağıt...

Yaşananlardan ders çıkarmadıklarını dile getiren il başkanı Gönenli, yapı denetimlerinin gerektiği gibi yapılmadığını, yapılan denetimlerin ise kağıt ve belge üzerinde kaldığını söyledi.

 

RANTSAL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşüm projelerinin rantsal dönüşüme döndüğünü dile getiren Gönenli, “Bu konuda herkese önemli görevler düşüyor. Fakat sorumlular acısı hala yüreklerde olan Soma faciasında sorumlu istifa etmediler. Bu kişileri başarısızlıklarının sorumluluğunu ödemeye davet ediyoruz. Yanlışları dile getirenler planlı bir kampanya ile linç edilmektedir” dedi.

 

CİVELEK’E TEPKİ

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e de eleştiriler yönelten Gönenli, şöyle konuştu: “Alperen Ocakları Başkanı olduğunu iddia eden kişinin AKP’ye üye olması tiyatrosu ile ilgili Mahmut Civelek’ten özür beklediğimizi belirtmiştik. Fakat özür gelmedi. Aynı Civelek’in Kent Konut’tan aldığı taşınmazlarla ilgili yaptığı açıklama yeterli değildir. Filiz A.Ş’den aldığını ve indirim yapıldığını belirtmiştir. Civelek’in, herkese yapılan indirimler bana da yapıldı demesi yeterli değildir. Bir malı alıp satarken kul hakkına dikkat etmek herkesin görevidir. Civelek’in de kul hakkına gereken riayeti göstermesini bekliyoruz.”

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR