MHP’de Ankara heyeti yeni üyelerle buluştu

Genel seçim çalışmalarına katılmak üzere ilimize gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman ve beraberindeki milletvekilleri, üye katılım tör...

BÜYÜT

Genel seçim çalışmalarına katılmak üzere ilimize gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman ve beraberindeki milletvekilleri, üye katılım töreninde yeni partililerle buluştu.

Genel seçim çalışmalarına katılmak üzere ilimize gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman ve beraberindeki milletvekilleri önceki akşam Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen üye katılım töreninde 56 yeni üyeye rozet taktı. Programda genel merkez yöneticilerine Milletvekili Cumali Durmuş, İl Başkanı Celalettin Yaylak, İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, Kadın Kolları Başkanı Şükran Güloğlu, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Erkul, Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca, milletvekili aday adayları Aygutşat Selçuk ile Kemal Köse eşlik etti. Program İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü ve Celalettin Yaylak’ın konuşmalarıyla başladı.

BU SEÇİMİN DAHASI OLMAYACAK
Ardından Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman kürsüye çıkarak, seçimlere dair uzun bir konuşma yaptı. Konuşmasında AKP iktidarını ve ekonomi politiğini eleştiren Büyükataman, şunları kaydetti “2002 yılında bıraktığımız Türkiye ile 2011 Türkiye’si çok farklı. Başbakan Erdoğan’ın çizdiği Türkiye ile gerçekte olan Türkiye arasında çok fazla fark var. Ancak Başbakan Erdoğan kendi yandaşlarının, yani azınlık olan kısmın değerlendirmesini yapıyor. En önemlisi Başbakan yıkım projesiyle bölücü çevrelere umut vermiş ve Kandil’le pazarlığa girmiştir. Unutulmasın ki bu seçimlerin bir dahası olmayacak. Yani bu seçimler kaderimizi belirleyecek. Bu seçim bir yol ayrımıdır ve Kocaeli MHP için önemli.

ALİ BABACAN’A YÜKLENDİ
Şimdilerde 2007 seçimleri öncesi gibi açıklamalar yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kendi aklına göre siyaset yapıyor. Farklı ve yalan açıklamalar ile milletimizi kandırıyor. Türkiye ekonomisinin çok iyi olduğunu söylüyor. Ancak biz biliyoruz ki 21 milyon vatandaşımızın tüketici kredileri, bireysel krediler ve kredi kartları yüzünden 400 milyar Türk lirası borcu var. Bunun yanında biz 2002 yılında dış borç 222 milyar dolar bırakmıştık. Ancak şimdi biliyoruz ki dış borç 510 milyar dolar olmuştur. Bir siyasi partinin iktidarında devleti yönetirken başarılı olduğunu cari acık, dış ticaret ve borçların rakamsal değerlerinden anlayabiliriz.”

PARTİYE YENİ ÜYE OLANLAR
Hasan Şahin, Gürkan Berberoğlu, Kudret Altay, Nejdet Özcan, Rıdvan Cengiz, Esen Türk Dadaş, Faruk Doğanay, Ümit Üstüner, Kerim Dede, Murat Atasoy, Sümeyye Demir, Volkan Topal, Gökhan Topal, Melkan Kandemir, Erdinç Köysu, Adem Aktop, Hasan Eker, Muhammet Aydın, Abdullah Acar, Savaş Yıldırım, Sercan Öztürk, Ahmet Bülbül, Aydın Bülbül, Kenan Kumser, Gökhan Şahin, Tugay Tokgöz, Kenan İke, Şükrü Açıkgöz, Celalettin İke, Berat Çartay, Aliş İmrel, Koray Yıldız, İbrahim Gündoğdu, Tayfun İncedere, Muhammet Kavuk, Sezgin İren, İnanç Günan, Efkan İlter, Serdar Özön, Adem Acar, Tuncay Demiray, Muhammet Güner, Kemal Özdemir, Emre Porsuk, Bayram Karağaç, Şahan Pala, Özcan Duman, Ozan Yılmazgil, Ceyhun Yılmazgil, Emrah Karakaya, Serhat Demirkıran, Ali Rıza Karakaya, Gökhan Pala, Cihan Kahyaoğlu, Hüseyin İlter, Kadir Kacar.

04 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR