“4 yılda 1,6 milyar lira yatırım yaptık”

AKP İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 59’ncu İl Danışma Meclis Toplantısı dün iki oturum halinde gerçekleştirildi. Toplantıda biten ve devam e...

BÜYÜT

AKP İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 59’ncu İl Danışma Meclis Toplantısı dün iki oturum halinde gerçekleştirildi. Toplantıda biten ve devam eden projeler hakkında konuşan Karaosmanoğlu, “2009’dan bu yana 991 projeyle kente kazandırılan yatırım miktarı 1 milyar 690 milyon liradır” dedi

AKP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 59’ncu İl Danışma Meclis Toplantısı dün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımı ile Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. İl Başkanı Mahmut Civelek’in ev sahipliği yaptığı programa; Kocaeli AKP Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, Zeki Aygün, AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, AKP ilçe başkanları, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, ilçe belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve partililer katıldı. Toplantının divan başkanlığını İl Başkan Vekili ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet İpşiroğlu yaparken katipliklerini de Müge Olşen, Ahmet Berberoğlu, Hicran Uzun ve Ali Erdem üstlendi.

“CHP NE YAPTIĞINI BİLMİYOR”
Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Civelek, çözüm sürecinden sonra tüm Türkiye’de oylar artmıştır diyerek, “Bugün Türkiye’de iki parti var. Biri AKP biri diğer partiler. Diğer partiler arasında var olan ve seçimde var olduğunu iddia eden CHP, hem genel merkez düzeyinde hem de il ve ilçeler düzeyinde ne yaptığını bilmiyor. Teşkilat olarak biz bugüne kadar hiç yoldan çıkmadık ve aynı hassasiyetle devam edeceğiz. Bütün engeller kalktı. Biz aydınlık geleceğimize daha da hızlı gidiyoruz” dedi.

“BORÇLARINIZI ÖDEMEKTEN BÖYLEYİZ”
Yeni seçim döneminde yine 13-0 yaptığımız gibi meclis üyeliklerinde de oylarımızı yükselteceğiz diyerek sözlerini uzatan Civelek, “CHP vizyon projelerimizin olmadığını söylüyor. Bakmayın onların söylediklerine. Körfez fosseptiğe çevrilmiş gibiydi. Biz hala sizin bıraktığınız borçları ödemek zorunda olduğumuzdan böyleyiz. Biz yaptıklarımız anlatacağız. Teşkilat olarak bir kenarda oturmayacağız. Akil adamlara da yardımcı olacağız. Çalışmalara mutlaka destek vereceğiz. 1 hafta içinde de sandık kurulunda görev yapacak üyeleri ziyaret edeceğiz” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ’NİN KARNESİ İYİ”
Civelek’in ardından selamlama konuşması yapan AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “Bulunduğumuz yerin kıymetini bilmeliyiz. Başbakanımızla yaptığımız toplantıda Kocaeli ile biz de gurur duyduk. Kocaeli’nin karnesi iyi. Karne notunu alan da sizlersiniz. Birlik ve beraberliğiniz bozulmasın. Kocaeli’nin işi çok zor. Çünkü Kocaeli zaten zirvede. Tüm Türkiye’de esen kardeşlik rüzgarları sermayesi kavga terör olanların niyetleriyle ters düşüyor. Tabi ki şikayet ediyorlar ve edecekler. Ama halkımız bunları yemiyor” dedi.

“İÇE DÖNÜK ÇALIŞMALARDA EKSİĞİZ”
Milletvekilleri adına konuşan İlyas Şeker ise meclis çalışmaları ve yerel yönetimler hakkında yapılan yasa değişikliklerinden bahsederek, “Önümüzdeki 2 buçuk yıl içinde muhtemelen 4 tane büyük seçim geçireceğiz. Biz teşkilatlar olarak bu seçimlere hazırız. İçe dönük ve dışa dönük çalışmalar yaparak oylarımızı arttırmalıyız. İçe dönük çalışmalarda biraz eksiğiz, bu konuya önem vermeliyiz. Yapılan çalışmalarımız mutlaka yazılı doküman haline getirilmeli” dedi.

“SİYASETÇİYE GÜVEN ARTTI”
Birinci oturumun sonunda projelerden bahsetmek üzere söz alan Başkan Karaosmanoğlu da, “Bizim siyaset anlayışımız hizmettir” diyerek,“Bizden önce siyaset ve siyasetçiye güvensizlik vardı. Bizim iktidarımızla ülkemiz hizmet gördü. Her insan siyasete ilgi duymakta. Hiçbir şey değilse mahalle muhtarı seçmekle yükümlü. Muhtarlar önemli, çünkü her konuda aracı görevi yapmakta. Köy ve mahallelerimiz hizmete duyarlı, inancımızı taşıyan muhtarlar seçeceğiz. Gönlü güzel muhtarı olan yerler 2 adım daha ötede. Milletvekili gibi önemseyin. Muhtar demek baba demek” dedi.

“PLANDAN ANLADIKLARI YOK”
Bazılarının ulaşım mastır planından hiçbir şey anladığı yok diyerek muhalefete atıfta bulunan Karaosmanoğlu, “Çünkü plan nedir bilmez onlar. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Kimse başarıları üzerine almasın, her şeyi beraber yaptık. Ama biz şehrimizi yeterince tanımıyoruz” dedi. 2009-2013 yılları arasında yapılan çalışmaları aktaran Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi tarafından 991 projeyle kente kazandırılan yatırım miktarı 1 milyar 690 milyon lira, devam eden 107 projenin yatırım tutarı 557 milyon lirayı buldu” dedi.

“AK PARTİ’YE GIPTA İLE BAKILIYOR”
Toplantının ikinci oturumuna katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün kürsüye çıkarak şunları dile getirdi; “Şu anda Türkiye’nin kaybettiği zaman oldukça fazladır. Bizim amacımız Türkiye’nin kaybetmiş olduğu bu zamanı ne kadar çok telafi edebilmemizdir. Biz elimizde bulunan imkanları hiçbir şekilde israf etmeden her şeyi en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. AK Parti 10 yıldır almış olduğu ilerleme ile birlikte herkesin gıpta ile baktığı bir parti olmaya hak kazanmıştır. Diğer partilerin AK Parti gibi olabilmesi için bizim gibi durmadan çalışmaları gerekir”

“HALKLA BAĞLILIĞINIZI KOPARMAMALISINIZ”
Diğer partilerin bize muhalefetlik yapabilmeleri halkla olan bağlarının bizimki kadar kuvvetli olması gerekir diyen Ergün, “Biz eğer bugün Türkiye’nin başında bulunan parti isek bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de halka olan bağlılığımızdır. Halkın bakış açısı ile kendi bakış açımız arasında paralellik olması gerekiyor. Bunların hepsini göz önüne almamız gerekir. Biz bunları yaptığımız için iktidardayız. 2023 yılında daha güçlü bir Türkiye hep birlikte meydana getireceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNİ 2 PARÇAYA AYIRDIK”
İktidara geldiğimiz günden bu yana Türkiye’yi nasıl geliştirebiliriz bunları konuştuk ve Türkiye’nin gelişmesini 2 aşmaya ayırdık diyen Bakan Ergün, “Bunlar, zengin ve demokratik bir Türkiye yaratmak oldu. Biz insanların kendi düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri bir ortam yaratmaya çalıştık. İnsanların daha mutlu olabilmesi için istediklerini rahatça ifade edebilecekleri bir ortam ortaya koymaya çalıştık ve bunu daha da geliştireceğiz. Eskiden insanlar açık oy gizli sayım yapılarak oylarını kullanmaktaydılar. Bizim dönemimizde bunları kaldırdık ve insanlar istediği gibi istediği partiye oy verme hakkına sahip oldular” ifadelerine yer verdi.

“10 YIL ÖNCEKİ KOCAELİ İLE ŞİMDİKİ AYNI MI?”
Türkiye’nin bundan 10 yıl önceki Türkiye olmadığına da değinen Ergün, “Şu anki demokrasiyle 10 yıl önceki demokrasi aynı mı? 10 yıl önceki Türkiye’nin ekonomik durumuyla şu anki Türkiye’nin ekonomik durumu aynı mı? Bunları anlamak, duymak istemeyen çok insan vardır. Bunları görmek istemeyen insanlarımıza bizim bunları göstermemiz gerekir. Türkiye’nin milli gelirini yaklaşık olarak 3 kat arttırdık. Avrupa ekonomisindeki 29’ncu olan yerimizi 13’ncü sıraya getirdik. Avrupa ekonomik kriz içerisindeyken biz hala gelişiyorduk. 10 yıl önceki Kocaeli ile şimdiki Kocaeli aynı mı? Tabi ki değil. Bundan sonra da gelişmeye devam edeceğiz” dedi.

08 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR