“Sokağı özgür bırak”

Öğrenci Kolektifleri adına bir açıklama yapan gençler, “Sokağı özgür bırak” sloganıyla gözaltında olan gençlerin serbest bırakılması için çağrıda bulu...

BÜYÜT

Öğrenci Kolektifleri adına bir açıklama yapan gençler, “Sokağı özgür bırak” sloganıyla gözaltında olan gençlerin serbest bırakılması için çağrıda bulundu.

Yürüyüş Yolu’nun Belediye İşhanı önünde toplanan bir grup genç, giydikleri bir örnek tişört ve taşıdıkları pankartla Hopa’da meydana gelen olaylar sırasında öğrencilerin gözaltına almasına karşı çıkarak basın açıklaması okudu.
AKP’nin üçüncü döneme ev baskınları ve gözaltılarla başladığını, 31 kişi hakkında çıkarılan yakalama kararının 31 Mayıs’ta Hopa’da polisin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Metin Lokumcu’yla ilgili yapılan basın açıklamaları düzenlemesinden dolayı geçekleştiğini belirten Merve Arısoy, açıklamasında şunları dile getirdi:
“- Biri Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), 5’i Halkevleri (HE), 2’si Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) ve 9’u Öğrenci Kolektifleri üyesi olmak üzere şu ana dek 17 kişi gözaltına alındı, gözaltılar devam ediyor. Yapılan ev baskınlarında, CD, kitap ve bilgisayarlara el konulduğu ve bir süredir teknik takip altında oldukları öğrenildi. Avukatlardan alınan bilgilere göre, Ankara’da polisin darbeleriyle yaralanan Dilşat Aktaş’ın da evi basıldı. Özgürce düşünen ve eylemlerini halka anlatan insanlar hapislere atılamaz.özgürlük istiyoruz”

02 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR