Mehmet Aslan: Uyuşturucu ile hep beraber mücadele etmeliyiz

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kulübü tarafından düzenlenen ‘Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele’ konulu konferans Fen Edebiyat Fa...

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kulübü tarafından düzenlenen ‘Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele’ konulu konferans Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Oyuncu Mehmet Aslan’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi. Mehmet Aslan konuşmasında, tamamıyla gönüllüler tarafından yürütülen ‘Gel Kardeşim’ projesini ve uyuşturucu ile mücadelede neler yapılması gerektiğini paylaştı.

 

“100’DEN FAZLA HAYAT KURTARILDI”

‘Gel Kardeşim’ projesinin uyuşturucu ile mücadele için başlatılmış bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek sözlerine başlayan Mehmet Aslan, dünyada ve Türkiye’de uyuşturucu ile mücadele konusunda çok fazla çalışma yapıldığını ancak ‘Gel Kardeşim’ projesinin diğerlerinden farkının hayat kurtarması olduğunu vurguladı. Bugüne kadar 100’den fazla hayat kurtardıklarını, bunu da 2 bin 500 gönüllüye borçlu olduklarını söyleyen Aslan, “Projemizin sloganı, ‘Uyuşturucu dil, din, ırk ayırmaz öldürür’. Uyuşturucu ile sağduyulu olarak hep beraber mücadele etmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

“UZUN SÜRELİ DEVLET POLİTİKASI BELİRLENMELİ”

Uyuşturucu kullananların suça da meyilli olduğuna değinen Mehmet Aslan, suç oranlarındaki artışın en büyük nedeninin uyuşturucu olduğunu belirtti. Uyuşturucu ile mücadelede uzun süreli bir devlet politikası belirlenmesi gerektiğini, bu sorunun sadece polis ile çözülemeyeceğini, bu sebeple de en başta ebeveynlerin ve öğretmenlerin eğitilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Aslan’a konferans sonunda Dekan Prof. Dr. Halis Aygün tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

20 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR