Hakan Tanta, Mehmet Ümit Küçükkaya’dan ilçeyi istedi

Haberin fotoğrafları için tıklayın   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tecrübeli isimlerinden diş hekimi Hakan Tanta, düzenlediği basın toplantısı ile...

Haberin fotoğrafları için tıklayın

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tecrübeli isimlerinden diş hekimi Hakan Tanta, düzenlediği basın toplantısı ile İzmit İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Şölen havasında geçen açıklama İzmit İlçe binasının önünde gerçekleşti. Tanta’ya destek için gelen partililer sokağa zor sığdı.

 

PARTİLİLER DESTEK VERDİ

Tanta’nın basın açıklamasına ilgi de büyük oldu. Küçük çaplı bir organizasyon şeklinde yapılan açıklamada onlarca partili Tanta’ya destek vermek için partiye geldi. Tanta’nın toplantısına İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, milletvekili adayları Asude Fırat Özkan ve Müzeyyen Topçu Tan, CHP’nin önemli isimleri; Yalçın Ergen, Fahri Örengül, Ömer Hazer, Bozkurt Uslu, Kenan Diler, Mustafa Kahraman, İsmet Kanık, Keramettin Gençtürk, Özkan Nalbantoğlu, Kemal Kuşkan, Barbaros Akkuş, Haşmet Belen, Hüseyin Erol, Saffet Koşar ve HTKP İl Başkanı Barbaros Tantan da katıldı.

 

“BEN BİLMEM, DELEGE BİLİR”

Açıklamaya katılan tüm partilileri selamlayan Hakan Tanta, ardından ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın yanına çıkarak kendisine çikolata ve çiçek hediye etti. İkili arasındaki esprili sohbet de dikkat çekti. Çiçek ve çikolatasını Küçükkaya’ya takdim eden Tanta, “Allah’ın izni, Peygamber’in kavliyle ilçeyi senden istiyorum” derken Küçükkaya’da kendisine “Ben bilmem delege bilir” yanıtını verdi ve ikili birbirlerine başarılar diledi. Tanta ve Küçükkaya bu diyalogun ardından aşağıya birlikte indi.

 

EŞİ VE KIZI YALNIZ BIRAKMADI

Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Tanta’yı eşi Meral Tanta ve kızı Doğa Tanta yalnız bırakmadı. Başkanlığını kamuoyuna duyuran Tanta, “Bir yandan çok heyecanlıyım, diğer yandan da çok rahatım. Çünkü evimdeyim. Sizler de benim ailemsiniz. Geçen dönem İzmit Belediye Başkanlığı’na aday oldum. Yapılan seçim sonrasında aday seçilen parti büyüğümüzün yanında tüm ekip arkadaşlarımla birlikte maddi manevi destek sağlayarak yer aldım” dedi.

 

“KİMSENİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMADIM”

Yapılan tüm seçimlerde CHP’nin başarısı için en ön saflarda yer aldığını da belirten Tanta, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Örgütümüzün her kademesinden gelen tüm talepleri emir kabul ettim. Yerelde ve genelde yaşadığımız tüm seçimlerde kişilerin değil partimin yanında yer aldım. Çünkü ben Mustafa Kemal’in kurduğu CHP’nin bir neferiyim. Bu duruşumdan son nefesime kadar asla vazgeçmeyeceğim. Hayatımda kimsenin değirmenine su taşımadım. Kimsenin önünü açmak için herhangi bir yanlış içinde olmadım. Benim için su taşınacak tek değirmen vardır, o da CHP’dir.”

 

“BAŞKANLIĞA ADAYIM”

1 Kasım’daki seçim sonuçlarının beklenmedik olduğunu belirten Tanta, “CHP dışındaki partilerden kayan oylar mevcut iktidarın bile beklemediği bir sonucu ortaya koymuştur. Bu sonuç hepimizi üzmüştür. Örgütlerimiz yorgun ve moralsizdir. 7 Haziran seçimlerinde iktidara karşı oy veren yüzde 61 bloğun derin kaygıları giderilememiştir. Dolayısıyla bugün sorumluluğumuz dünden daha fazladır. Kaybedecek zamanımız yoktur. İşte bu bilinç ve inançla partimize sahip çıkan dostlarımın desteği ve ısrarı ile CHP’nin İzmit İlçe Başkanlığı’na adayım” sözleri ile adaylığını kamuoyuna duyurdu.

 

“BU BİR HİZMET YARIŞIDIR”

Sözlerine devam eden Tanta, “Bu bir hizmet yarışı, bir değişim hareketinin ilk adımıdır. Bu kongrenin kaybedeni olmayacak. Tertemiz bir sayfa açılacak. Partimizin ilkeleri ortadadır, evrim geçirmeye ihtiyacımız yok. Tek yapmamız gereken Ulu Önderimiz Atatürk’ün devrimci karakterini yüreğimizde hissetmek. Devrimin ateşini 29 Kasım akşamı yakacağız. Bu ülkede devrimi biz yapacağız. Şair boşuna dememiş ‘Zamanla olana evrim, zamansız olana devrim denir’ Seçim salonuna aday arkadaşlarımızla omuz omuza gireceğim. Sonuç ne olursa olsun kaybedenin olmadığı bir kongre olacaktır” dedi ve ilçe başkanlığına aday olanlara başarılar diledi.

 

“AÇIKLAMAMI FACEBOOK’TAN YAPTIM”

Adaylık açıklamasının ardından yeniden parti binasına çıkan Tanta, “Benim adaylığımda partinin geleceği için tecrübeli simlerinden oluşturulan çalışma grubunun da büyük etkisi oldu. Diğer arkadaşlarımızdan da böyle bir talep geldi. Dolayısıyla onlara çok teşekkür ediyorum” dedi. Gazeteciler tarafından çalışma grubunun üyelerinin sorulması üzerine Tanta sözü Cüneyd Özkürkçügil’e verdi. Özkürkçügil, “Öyle bir şey yok. Arkadaşlar ben süreçle ilgili Facebook’ta anlaşılır bir şekilde açıklama yaptım. O andan itibaren benim hiçbir açıklamam yoktur. Bütün açıklamalar Tanta tarafından yapılacaktır” şeklinde konuştu. Hilal GÜDÜCÜ

20 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR