Körfez Belediyesi’nden Online Eğitim Hizmeti

Bu kapsamda uygulamaya konulan online hizmete yönelik olarak Körfez’de İlkokul ve Ortaokullarda görev yapan okul müdürlerine Körfez Belediye Başkan Y...

BÜYÜT

Bu kapsamda uygulamaya konulan online hizmete yönelik olarak Körfez’de İlkokul ve Ortaokullarda görev yapan okul müdürlerine Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş ve Kültür müdürü Mücahit Bulut tarafından toplantı yapılarak bir sunum gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, eğitim hizmetlerinde hedeflenen başarının sağlanması ve bu başarının sürdürülebilir noktalarda olması için Körfez Belediyesi olarak online eğitim hizmeti sunmayı kararlaştırdıklarını belirtti.

 

Körfez Belediyesi Online Eğitim Sistemi Nedir?

Körfez Belediyesi Online Eğitim Sistemi, ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, yeni öğretim müfredatına uygun, internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli bir eğitim sistemidir.

 

Online Eğitim Sistemi Kocaeli’de Bir İlk

Eğitime verilen destekle birlikte Kocaeli’de bir ilki başlatan Körfez Belediyesi, Eğitimde büyük bir boşluğu doldurarak öğretmen ve öğrencilere büyük kolaylık sağlayacak. Türkiye’nin değişik kentlerinde başarı ile uygulanan bu programın Körfez’de de başarılı olarak sürdürülmesi yönünde her türlü katkının sağlanacağını vurgulayan İsa Taş, Körfez’de eğitiminde önemli bir miladı da taşıyacak sistemin tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Toplantıda daha sonra işlem eğitim uzmanları tarafından projeye yönelik olarak sunum yapıldı. Körfez Belediyesinin başlattığı başarılı proje Körfezli öğretmenler tarafından takdirle karşılandı. Körfez’de toplam 19.522 bin öğrenci ve 1.850 öğretmen sistemden kolayca faydalanabilecek. Yapılması gereken tek şey ise Belediye tarafından verilecek şifre ile sisteme giriş yapmak. Şifreler ise yakın zaman da dağıtılacak.

 

Sistemden Nasıl Yararlanılacak

İnternet bağlantısı olan her yerden kullanıcı adı ve şifresi girilerek kullanılır. Körfez Eğitim’den yararlanmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar yeterlidir. Körfez Belediye’sinin başlattığı eğitime %100 destek kampanyasında, Yapılması gereken tek şey, www.korfez.bel.tr adresine girerek sisteme giriş yapmak.

Körfez Belediyesi ekipleri tarafından ilçedeki okullar kısa bir süre içerisinde ziyaret edilerek, öğrenci ve öğretmenlere "Online Eğitim Sistemine" girebilmek için aktivasyon kartlarını ücretsiz olarak dağıtacak.

07 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR