İzmit filmleri festivalde yarıştı

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, festivalde Fatih Yürür’ün “Geleceği Olmayan Adam” ve “Zemin Kat” adlı çalışmaları ile boy gösterdi Art Nicomedi...

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, festivalde Fatih Yürür’ün “Geleceği Olmayan Adam” ve “Zemin Kat” adlı çalışmaları ile boy gösterdi

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, 14-18 Haziran tarihleri arasında Slovakya'nın Kosice kentinde düzenlenen 22. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali’ne katıldı. Dernek yönetimi, İzmitli yönetmen Fatih Yürür’ün İzmit’te çektiği “Geleceği Olmayan Adam” ve “Zemin Kat” isimli kısa filmle festivalde boy gösterdi.

 

BÜYÜKELÇİ ZİYARETLERİ

Üst üste 5’inci kez resmi davetli olarak festivale davet edilen dernek, Slovakya’ya hareket etmeden önce uğradığı Macaristan’da Budapeşte Büyükelçiliği’nde Büyükelçilik Başkatibi Metin Güler, ardında da Kosice havalimanında düzenlenen törende Slovakya’da da Bratislava Büyükelçisi Lebibe Gülhan Ulutekin ile bir araya geldi.

 

ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ SENEYE İZMİT’TE DÜZENLENECEK

Bu yıl 41 ülkeden 250 filmin katıldığı “22. Uluslararası Golden Beggar Film Festivali” kapsamında düzenlenen “Role of Media In Terrorism and Refguees” konulu panelde konuşma yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç şöyle konuştu: “Dernek olarak yaklaşık 5 yıldır kısa film prodüksiyonları yapıyoruz. Her geçen sene daha çok tecrübe kazanıyoruz. Burada düzenlenen organizasyonda Türkiye’den tek resmi davetli olarak kentimizi temsil etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

İZMİT’TE DE DÜZENLENECEK

Gelecek yıl düzenlenecek olan Festivale ev sahipliği yapmak istediklerini dile getiren Sevinç, “Festivalin Yönetim Kurulu Başkanı Eva Dekanovska ile yaptığımız görüşme sonucunda önümüzdeki yıl 23. Golden Beggar Film Festivali’nin İzmit’te düzenlenmesi konusunda görüş birliğine vardık. Eylül ayından itibaren festival yönetimiyle koordineli olarak organizasyon çalışmalarına başlayacağız. Avrupa film festivali literatüründe kült haline gelmiş bu festivali İzmitlilerle buluşturmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ETKİNLİKLER GÖRÜŞÜLDÜ

Festivalin ödül töreninin düzenlendiği tarihi Dominican Church kompleksinde yer alan Veritas salonunda Türkiye’nin Kosice Fahri Konsolosu Stefan Melnik ile de görüşmeler yapan dernek başkanı Akın Ülkü Sevinç önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirilebilecek uluslararası ortak etkinlikler için görüş alışverişinde bulundu.

29 Haziran 2016 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR