Kurtaş, sağlıkçıların sözcüsü olacak

CHP 4. Sıra Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş, KESK Şubeler Platformu’nu ziyaretinde SES üyesi bir hekim olarak parlamentodaki sözcüleri olacağını, grevl...

BÜYÜT

CHP 4. Sıra Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş, KESK Şubeler Platformu’nu ziyaretinde SES üyesi bir hekim olarak parlamentodaki sözcüleri olacağını, grevli toplu sözleşme hakkı için mücadele edeceğini söyledi.

CHP milletvekili adayları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Her gün bir dizi program çerçevesinde ziyaretlerde bulunan milletvekili adayları kendilerine ayrılan bölgelerde bulunan herkesle temas etmek için ellerinden geleni yapıyor. İzmit ilçede görevlendirilen ve kent merkezinde etkili bir seçim çalışması yürüten 4. Sıra Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Ömer Kurtaş da alanlardan hiç eksik olmuyor. Kurtaş önceki gün de ziyaretlerine devam etti.

GREVLİ TİS HAKKI
KESK Şubeler Platformu üyelerini Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şube binasında ziyaret eden Kurtaş, birlik mesajı verdi. Kurtaş yaptığı kısa konuşmada “İcazetli sendika sendika değildir. Vermiş olduğunuz mücadelenin yabancısı değilim. SES üyesi bir hekim olarak parlamentodaki sözcünüz olacağım. Grevli toplu sözleşmeli sendikal haklar için, emekçilerin ekonomik-demokratik hakları için sizlerle birlikteyim. Sivil toplum örgütleriyle içi içeyiz” ifadelerini kullandı. Ziyarette KESK Şubeler Platformu üyeleri ve CHP İl Başkan Yardımcısı Ömer Akın yer aldı.

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR