Kurtlar Vadisi’nin Cerrahpaşalı Halit’i Filinta’da!

Kahramanımız yakışıklı, zeki Galata Müşiri Filinta Mustafa, bu hafta kurulacak Osmanlı Bankası uğruna işlenen cinayetlerin peşinde iz sürecek. Filint...

BÜYÜT

Kahramanımız yakışıklı, zeki Galata Müşiri Filinta Mustafa, bu hafta kurulacak Osmanlı Bankası uğruna işlenen cinayetlerin peşinde iz sürecek. Filinta Mustafa’nın banker cinayetlerinde kıyasıya kovalama ve iz sürme mücadelesinde  karşısındaki isim, ekranların uzun soluklu dizilerinden Kurtlar Vadisi’nde ‘Süleyman Çakır’ (Oktay Kaynarca) karakterini vurarak, öldürmüş olan ‘Cerrahpaşalı Halit’ olarak tanınmış oyuncu Özcan Varaylı olacak.


Ölüm Boris’in yakınından geçiyor!

Senaristliğini Altuğ Küçük’ün, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Filinta’nın 7. Bölümünde şunlar olacak: Boris Zaharyas (Serhat Tutumluer) Osmanlı devletinin kuracağı banka için çalışmalara devam etmektedir. Ve bundan asla vazgeçecek gibi gözükmemektedir. Bu arada bir suikata uğrar. İstanbul'da bankerler çok mahir bir katil tarafından öldürülmektedir. Tüm şüpheler Banker Murad'ın (Serhan Süsler) üstündedir. Kadı Gıyaseddin (Mehmet Özgür) ve Filinta Mustafa bu ölümlerin peşine düşerler. ‘Uzun Tüfek’ (Özcan Varaylı) namıyla anılan bu katil ise İstanbul sokaklarında ölüm yağdırmaya devam etmektedir.


Lara Zaharyas’ın da hayatı tehlikeye giriyor!

Babası Boris zaharyas’ın aksine iyilik peşinde koşan kızı Lara Zaharyas’ın (Damla Aslanalp), dizinin 7. Bölümünde hayatı tehlikeye girecek. Kadı Gıyaseddin’in kendisi için tahsis ettiği Kadılık’taki odasında yardıma ihtiyacı olan yoksullara dadısı Gülbahar (Feyza Işık) ile birlikte yiyecek ve içecek temini sağlayan Lara Zaharyas’ın yolu bir şekilde bu banker cinayetlerinin ortasına düşecek.


Kadı Gıyaseddin kendini namluların önüne attı!

Uzun Tüfek lakaplı banker cinayetlerinin peşinde olan Mustafa, Kadı Gıyaseddin, Lara’nın bir anda ortadan kaybolmasının üzerine, dadısı tarafından götürüldükleri adreste, genç kızın bu olayların göbeğinde olduğundan habersizlerdir. Ve Lara’yı kurtarma uğruna Kadı Gıyaseddin’de Mustafa ile birlikte kendini namluların önüne atacaktır.

 

Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Damla Aslanalp, Naz Elmas, Kayra Şenocak, Yosi Mizrahi, Hakan Yufkacıgil, Bülent Alkış, Kamil Güler, Reshad Strik, Serhan Ernak, Kemal Zeydan, Ceren Yılmaz, Feyza Işık, Umut Kırcalı, Ceyhun Ergin, Çağrı Erceber gibi tiyatro, sinema ve dizi dünyasının sağlam oyuncu kadrosunu bir araya toplayan ‘Filinta’ dizisinde, Mustafa ve Kadı Gıyaseddin bu işi çözebilecekler midir? Osmanlı'nın dirliğini istemeyen güçler ise bu savaşı kazanacak mıdır?   Boris ve Lara’nın tüm bu olaylarla ilgisi nedir? Banker cinayetlerini azmettiren kişi Banker Murad mıdır? Uzun Tüfek yakalanacak mıdır?

Tüm bunların cevabı 3 Şubat Salı akşamı 20.00’de TRT1’de…

02 Şubat 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

gökkuşağı - konuk oyuncularla dahada güzelleşiyor dizi

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
08

rapci cezanın dedesi - Azizeyle lara çok güzelmiş. Büyüyünce filinta olmak isterim.

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
07

Gözde - En çok sevdiğim kişi Kadı'dır. Sonra da Filintacıyız. Kocaelinden sevgiler.

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
06

yarasa - herbir karakter ayrı bir güzellik katıyor diziye

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
04

kalemtraş - kadı gıyasettin e birşey olmasın bozuşuruz cidden:)

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
03

dexter - yeni bölümünü sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
02

dexter - çok iyi bir oyuncu merakla bekliyoruz yeni bölümü

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
01

dexter - çok iyi bir oyuncu merakla bekliyoruz yeni bölümü

Yanıtla . 0Beğen 02 Şubat 09:33
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR