Pekcan: AKP, başörtülü adayları görmezden geldi

HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan önceki akşam parti binasında yapılan yönetim kurulu toplantısında, partisinin seçim beyannamesini sıraladı. Pekcan, b...

BÜYÜT

HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan önceki akşam parti binasında yapılan yönetim kurulu toplantısında, partisinin seçim beyannamesini sıraladı. Pekcan, başörtülü adayların AKP tarafından seçilemeyecek yerlere konmasını da eleştirdi.

HAS Parti İl yönetim kurulu toplantısı önceki akşam parti binasında yapıldı. HAS Parti İl Teşkilatı yönetimi bundan sonra toplantılarını, genel seçimler dolayısıyla Karargah Başkanlığı bünyesinde yapacak. HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, “Seçimlere katılamayacağımız bile söylendi. Ancak halkımız HAS Parti’yi beklemektedir. 11 milletvekili adayımızı belirledik. 22 Nisan Cuma günü Yunus Emre Kültür Merkezinde tanıtım yapılacak” dedi. Pekcan, “Türkiye makus talihini yeniyor. Genel Başkan Numan Kurtulmuş tarafından seçim beyannamemiz halkımıza açıklanmıştır. Anayasa yapıcı meclisin oluşturulması, denetim meclisinin oluşturulması, belediye ve il genel meclislerinin kaldırılarak il meclislerinin kurulması, seçim barajının kaldırılması gibi maddeler var. Yargı reformu yapılacak.

İDDİALI VAATLER
Askeri ve sivil yargı tek bir çatı altında olacak. Ekonomik alanda vatandaşlık maaşı, kaynakları belirlendi. Açlık sınırı olarak belirlenen 870 TL, herhangi bir kesinti olmadan ödenecek. 250 bin öğretmenin ataması yapılacak. Köylerine dönen vatandaşlarımıza devlet olarak 50 koyun verilerek üretime katılması sağlanacak. 1 milyon kişiye bu sayede iş sağlanacak. Memur ve sendikacıya siyaset izni tanınacak. Taşeronlaşmanın önü kesilecek. 4-B / 4-C statüleri kaldırılacak. Eşit işe eşit ücret verilecek. Her üniversiteye yurt ve burs imkanı verilecek. YÖK kaldırılacak. Üniversite harçları kaldırılacak” açıklamasında bulundu.

HER YERE ULAŞACAĞIZ
Pekcan, “AKP tarafından başörtülü milletvekili aday adayları, seçilemeyecek yerlerden aday gösterilmiştir. Başörtülü adaylar görmezden gelinmiştir. Seçilsem başımı açacağım talihsizliği içerisinde yapılan açıklamalar bizde olmayacak. Başörtülüler sadece oy verir, vergi verir, şehit olur ama seçilemez anlayışını yaşatanlar sanki CHP iktidardaymış gibi kendi iktidarları döneminde her şeyleri hallettik düşüncesindeler. Ülkemiz de insanlarımız istismar edilmektedir. Toplumsal barış sağlanacak. Gönüllü Birliktelik Projesi uygulanacak. Ülkemizde yaşanan herkesin sorunları giderilecek, onurları korunacak. Her yere ulaşacağız” şeklinde konuştu.

20 Nisan 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR