İŞKUR'dan çocuk işçiliğine karşı mücadele

İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından Wellborn Hotel'de ‘Çocuk işçiliğinin önlenmesinde yerel kaynakların etkinleştirilmesi ve farkındalık arttırma’...

İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından Wellborn Hotel'de ‘Çocuk işçiliğinin önlenmesinde yerel kaynakların etkinleştirilmesi ve farkındalık arttırma’ adı altında bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Selim Ballı başkanlık yaptı. Yapılan toplantı Kocaeli İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi'nin konuşması ile başladı.

 

“ARTIK İCRAAT ZAMANI”

Öztekin Kaşukçi, çocuk işçilerin de dahil olduğu kentimizdeki istihdam unsurlarına değindi. Konuyla ilgili projelerin üretildiğini söyleyen Kaşukçi, “Körfez Kaymakamına çocuk işçilerine dair bilgi verdiğimizde kendisi de bu konuyla ilgili rahatsızlığını bize ifade etti. 15 gün önce gerçekleştirdiğimiz istihdam kurulu toplantısında da yaşanan bu problemi kentimizin bilgisine sunduk. Artık icraat zamanı dedik” şeklinde konuştu.

 

“KENDİ ÇOCUĞUMUZ GİBİ SAHİP ÇIKACAĞIZ”

İl müdürlüğü olarak biz ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız diyen Kaşukçi, “Bütün çocuklara kendi çocuğumuz gibi sahip çıkmaya kent olarak uğraşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı. Kaşukçi'nin ardından söz alan Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, “Valilik ve il müdürlüğü olarak çocuk işçiliğini engelleme konusunda gayret sarf etmeye devam edeceğiz. Çocukları sokaktan kurtaracağız” dedi.

04 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR