Gönenli “Erdoğan, Öcalan’ı affedebilir”

  Büyük Birlik Parti (BBP) İl Başkanı Şeref Gönenli, düzenlediği basın toplantısı ile güneme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gönenli, yaklaşan cumhurba...

 

Büyük Birlik Parti (BBP) İl Başkanı Şeref Gönenli, düzenlediği basın toplantısı ile güneme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gönenli, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak görüş belirterek, genel merkez yönetiminin yaptığı istişarelerin ardından adaylık noktasında Ekmeleddin İhsanoğlu’ nu destekleme kararı aldığını söyledi. Gönenli, ayrıca Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması durumunda terörist başına af çıkartabileceğini söyledi.

 

GENEL MERKEZ KARARI

İl başkan yardımcısı Kadir Engin ile il sekreteri Nihat Yıldız’ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Av. Şeref Gönenli, “BBP istişarelerle yönetilir. Adaylık noktasında bizim de görüşümüz alındı. Genel başkanımız Mustafa Destici, yapılan istişarelerin ardından Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını destekleme kararı aldıklarını açıkladı. Bu kararda liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet sürecinin aydınlatılmaması da etkili olmuştur” dedi.

 

DOĞRUNUN YANINDAYIZ

Açıklamasına devam eden Gönenli, şu ifadelere yer verdi: “Biz sadece doğrunun yanında yer alırız. Şahıslar üzerinden değil, ilkeler üzerinden bu karar alınmıştır. Adayların kişilikleri üzerinde durulmuştur. Adayların konuşmaları, projeleri, duruşu, tavırları, ifadeleri ve hukukun üstünlüğüne olan bağlılık vaatleri bizi daha fazla ilgilendirmiş ve kararımızda etkili olmuştur. İstişareler ve ilkelerimizle adaylar belirlendi.”

 

PKK’YI MEŞRULAŞTIRILIYOR

Adaylardan Erdoğan ve İhsanoğlu’na taleplerinin iletildiğini de sözlerine ekleyen Gönenli, “Her iki adaya da özellikle hassas olduğumuz üç konu sorulmuştur. Şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun hukukuna sahip çıkacak, hadisenin aydınlatılmasını ve sorumlularının hukukun önüne çıkarılmasını sağlanması ilk talebimizdir. İkincisi PKK’yı meşrulaştıran, katil teröristleri ve devleti yıkmak için örgüt kuranları af eden, çözüm süreci adı altında yürütülen çözülme ve ayrışma sürecini durduracak, tek vatan tek devlet, tek millet, tek dil, tek bayrak gayesinden taviz vermeyecek ve uluslararası arenada saygınlığı olan, tüm dünya ile ülkemizi barıştıracak, komşu coğrafyamızda kan ve gözyaşının sona erdirilmesine öncülük yapacak, dış Türkler davasına sahip çıkacak bir cumhurbaşkanı istiyoruz” diye konuştu.

 

AF YETKİSİ KORKUTUYOR

Hassasiyetlerini anlamayanların kendilerini eleştireceğini söyleyen Gönenli, sölerini şöyle tamamladı: “Bu iktidarın en başarılı olduğu alan kutuplaştırma ve ötekileştirmedir. Biz bugüne kadar tüm haksızlıklara karşı dik durduk. Bu böyle sürecek. Ya benim yanımdasın ya da karşımda anlayışına sahip olan bir cumhurbaşkanı, kutuplaşmayı daha da artıracaktır. Korkumuz Başbakanın Cumhurbaşkanı olursa terörist başını affedebilecek bir zemin hazırlayacağıdır. HDP’nin desteğinin tek amacı budur. Erdoğan’a destek verirlerse bu talebin altyapısı oluşturulmuş olabilir.”

18 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

erg merg - ya amma sallıyorsunuz kim kimi affedecek adam her hafta aynısını tekrarlıyor af yok ona diye

Yanıtla . 0Beğen 18 Temmuz 14:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR