BİLGİ EVLERİ OKUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evlerinde okuma etkinlikleri devam ediyor. Her hafta Salı ve Perşembe günleri dü...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evlerinde okuma etkinlikleri devam ediyor. Her hafta Salı ve Perşembe günleri düzenlenen okuma etkinliğine öğrencilerin yanı sıra veliler de büyük ilgi gösteriyor. Bilgi Evleri bu uygulaması ile çocukların okuma alışkanlığına önemli katkı sunarken, alışkanlığının davranışa dönüşmesine altlık oluşturuyor.

VELİLER ÇOCUKLARIYLA OKUYOR
Okuma etkinliğine tüm Bilgi Evleri gibi Mimar Sinan Bilgi Evi de özen gösteriyor. Buraya devam eden öğrenciler her hafta Salı ve Perşembe günleri düzenli olarak okuma saatlerine katılıyor. Etkinliğe katılan veliler ise uygulamadan oldukça memnun. Bir saat süren etkinlik boyunca Bilgi Evleri’nde hayat adeta duruyor. Öğrenciler, veliler ve Bilgi Evi eğitmenleri en anlamlı dost olan kitapla baş başa kalmanın ayrıcılığını yaşıyor.

OKUMA ALIŞKANLIĞINA ANLAMLI KATKI
Bilgi Evleri okuma etkinliği ile aynı zamanda ülkenin büyük eksiği olan okuma alışkanlığına katkı sunuyor. Etkinlik sayesinde kitaba ve okumaya yönelik olumlu yönde zihniyet değişimi sağlanıyor. Etkinlik beraberinde okuyan, araştıran yeni nesillerin yetişmesinin yanı sıra okuma alışkanlığının davranışa dönüşmesine altlık oluşturuyor.

28 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR