Sezonun ilk yağlı güreşi Hersek’te!..

TÜM KOCAELİLİ VATANDAŞLAR DA DAVETLİ Karamürsel sınırında yer alan ve eski beldemiz olan Altınova’nın Hersek Yağlı Güreşleri, bugün saat 11.00’de,...

BÜYÜT

TÜM KOCAELİLİ VATANDAŞLAR DA DAVETLİ

Karamürsel sınırında yer alan ve eski beldemiz olan Altınova’nın Hersek Yağlı Güreşleri, bugün saat 11.00’de, Hersek Mahallesi’nde düzenlenecek. Güreşlerde 27 baş, 32 başaltı, 25 büyük orta ve diğer 10 boyda güreşçiler er meydanına çıkacak. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 20.30’a kadar festival havasında geçecek olan Altınova Belediyesi Hersek Yağlı Güreşleri’ne Yalova ve Kocaelili tüm vatandaşları davet etti.

 

GÜREŞLER 13 BOYDA OLACAK

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Toplam 13 boyda güreşçilerimiz er meydanına çıkarak müsabakalar yapacak. Biz öncelikle ata sporumuzun en iyi şekilde yaşatılıp, gelecek nesillere aktarılmasını diliyoruz. Daha sonra dostça, kardeşçe, centilmence sporcu ruhuna yakışır güreşler bekliyoruz. Şimdiden tüm sporcularımıza başarılar diliyorum ve tüm halkımızı 25 Nisan günü aramıza bekliyoruz” dedi.

 

BAŞPEHLİVANLAR

Altınova Belediyesi Hersek Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlık kategorisinde; Mustafa Kemal Karaboğa, Osman Aynur, Şaban Yılmaz, Hasan Tuna, Ünal Karaman, Faruk Akkoyun, Güngör Ekin, Murat Gençtürk, Kaan Kaya, Erkan Ertan, Mustafa Başdemir, Murat Hikmet, Sezgin Yüksel, Ziya Ünlü, Ömer Arslantaş, Ümit Balta, Osman Özgün, Nuri Zengin, Mehmet Selvi, Salih Dorum, Reşat Turgut, Fatih Koyuncu, Arif Akın, Ali Rıza Kaya ve Ahmet Kavakçı er meydanına çıkacak.

 

PROGRAM

11:00 Saygı duruşu, İstiklal Marşı, dua ve güreşlerin başlaması.

14:00 Başpehlivanlık kura çekimi ve ikram.

19:00 Ödül töreni ve halk oyunları gösterileri.

20:30 Halk konseri.

24 Nisan 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR