Ercan Dalkılıç, “CHP’ye 7 bin yeni üye getireceğim”

Dilovası’nın ANAP’lı eski belediye başkanı Ercan Dalkılıç, DSP, HAS Parti, DP, DYP ve MHP’den birçok ismi CHP saflarına kattı. Yaptığı kısa konuşma da...

BÜYÜT

Dilovası’nın ANAP’lı eski belediye başkanı Ercan Dalkılıç, DSP, HAS Parti, DP, DYP ve MHP’den birçok ismi CHP saflarına kattı. Yaptığı kısa konuşma da Dalkılıç, “Dilovası konusunda endişe etmeyin. CHP’ye 7 bin yeni üye getireceğim ve bu 7 bin kişide size Dilovası belediye başkanlığını kazandıracak” şeklinde iddialı bir açıklama yaptı.

Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşları, MHP’li birkaç yönetici, diğer partilerden eski ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, bazı kurucu üyeleri kendisiyle birlikte CHP’ye taşıdı. Ercan Dalkılıç, “Bizler artık CHP’liyiz. Nedenine gelince hangi siyasi partiye gittiysem ya kapandı ya da genel başkanı oyunculuk yapıp başka partiye transfer oldu. En sonunda halka sorduk ve hep beraber CHP’de yer almamız gerektiğine karar verdiler” dedi.

DALKILIÇ, “DİLOVASI’NDA SEÇİMİ CHP KAZANACAK”

Demokratik olarak kendilerine en uygun partinin CHP olduğuna Dilovası Halkı karar verdi şeklinde konuşan Ercan Dalkılıç, “Halkımız arasında yaptırdığımız ankette Dilovalılar CHP üzerinde karar kıldılar ve aylar öncesinden parti ile temasa geçip gönüllü olduğumuzu bildirdik ve bizi çok büyük bir mutlulukla karşıladılar. Bu durumda bize bağrını ve kucağını açmış olan tek demokratik parti olan CHP’den başka gidecek bir yerimiz yoktur. Bundan sonra mücadelemizi bu parti de yapacak ve Dilovası’nda seçimi CHP kazanacak” dedi.

YALÇIN KUŞKAN, “DALKILIÇ SADECE DİLOVASI DEĞİL BŞB İÇİNDE ÇALIŞACAK”

Uzun yıllar değişik partilerde politika ve siyaset yapmış olan bir değerli dostumuz olan Ercan Dalkılıç’ı aramızda görmekten son derece mutluyum şeklinde konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı yalçın Kuşkan, “Eski bir belediye başkanı olan Sayın Ercan Dalkılıç’ın bölge üzerindeki etkisini biliyoruz. İtibarlı ve saygıdeğer bir inansa olarak tanına Sayın Dalkılıç’ın sadece yerel seçimlerde başarılı olmayacağını, genel seçimlerde de CHP çok büyük katkılarının olacağını düşünüyorum. Biz her yerde CHP olarak tüm yönetimleri talibiz. Ancak en büyük hedefimiz olan Büyükşehir Belediyesi’ni de alacağımızı biliyoruz. KBB bizim en büyük hedefimizdir. Ercan Dalkılıç sayesinde birçok değerli hemşehrimiz de partimize katılarak bizlere güç vereceklerdir. İnanıyorum ve inanıyoruz. İnanmak bir işi başarmanın yarısıdır” dedi.

CHP ROZETİNİ HURŞİT GÜNEŞ TAKTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş, “Atatürk’ün partisine hoş geldiniz. Sayın Ercan Dalkılıç’ın önceden beri partimize gelme isteğini duymuştuk. Biliyorduk. Uygun bir zamanda görüşmeler oldu ve kendisinin isteği üzerine partimize katılmasının iyi oyacağına karar verdik. Bize güç katacağına olan inancımız tamdır. Sadece yerel seçimler değil önümüzdeki genel seçimlerde de kendisinin büyük katkısı olacağını biliyoruz” şeklinde güven dolu bir konuşma yaptı. Daha sonra CHP’ye geçen Ercan Dalkılıç’a CHP rozetini Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş taktı ve Dalkılıç’ı ilk tebrik eden de kendisi oldu.

"HANGİ PARTİYE GİTTİYSEM KAPANDI
YADA GENEL BAŞKANI TRANSFER OLDU"
Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşları, MHP’li birkaç yönetici, diğer partilerden eski ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, bazı kurucu üyeleri kendisiyle birlikte CHP’ye taşıdı. Ercan Dalkılıç, “Bizler artık CHP’liyiz. Nedenine gelince hangi siyasi partiye gittiysem ya kapandı ya da genel başkanı oyunculuk yapıp başka partiye transfer oldu. En sonunda halka sorduk ve hep beraber CHP’de yer almamız gerektiğine karar verdiler. Artık CHP’de siyasi hayatıma nokta koyacağım. Zaten hangi partiye gittiysem ya kapatıldı ya da genel başkanı iyi bir oyunculuk sergileyerek başka partilere transfer oldular. Numan’a gittik ayrıldı ve başka partiye geçti. DP’ye gittik başkanı ayrıldı ve parti kapandı. Ama artık demokratik olarak ün yapmış ve hiçbir zaman kapanmayacak olan tek partiye geldim. Biz nerede soyunursak orada giyiniz. Göreceksiniz Dilovası’nda partiye 7 bin yeni üye getireceğim ve bu üyeler ilçe de zehir gibi çalışacaklar. Seçimi kazandıracaklar” dedi. Aybey KAHRAMANLI

23 Nisan 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR