Ahmet Şakacı’dan dev projeler

      MHP’nin Kandıra Belediye Başkan adayı Ahmet Şakacı, önceki gün düzenlenen kahvaltılı basın toplantısı ile ilçe ile ilgili olarak yapmak istediği...

BÜYÜT

   

 

MHP’nin Kandıra Belediye Başkan adayı Ahmet Şakacı, önceki gün düzenlenen kahvaltılı basın toplantısı ile ilçe ile ilgili olarak yapmak istediği çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Basın toplantısında başkan adayı Şakacı’ya  ilçe başkanı Türkan Özcan, eski ilçe başkanı Zekeriya Bayraktar, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Adem Arı ve MHP eski İl Başkanı Sedat Arı eşlik etti.

 

HİZMETE TALİBİZ

Kandıra Mavi Köşe Kahvaltı ve Izgara Tesisleri’ndeki buluşmada başkan adayı Şakacı, MHP olarak Kandıra’da hizmete talip olduklarını belirterek, “Kandıra’da da bir hizmet yolculuğuna çıktık. İlçe halkımızın menfaatine olacak birçok proje ile halkımızın huzurundayız. İlçe halkımız, oyları ile bizlere yetki verirse, görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

KANDIRA ÇOK TANINIYOR

Hizmet politikalarını ve önceliklerini, ülke bütünlüğünü, barış ve huzurunu sağlamak üzerine belirlediklerini belirten Şakacı, “Ülkemiz insanını Allah’ın kutsal bir emaneti olarak görmekteyiz. Hiç kimsenin, başka birine karşı üstünlüğü yoktur. Milliyet farklılığını; insanların birbirlerine düşman olmaları için değil, tanışmaları için gerekli görmekteyiz. Bin yıldır bu topraklarda barış ve huzur içinde yaşıyoruz. İslam ümmeti içinde millet olduk. Huzurlu ülke insanları diliyoruz. Kandıra, Türkiye’de en fazla tanına ilçe. Onun için bizlere nerelisin diye sorulduğunda hemen Kandıralıyım deriz” dedi.

 

KANDIRA’DA HER ŞEY VAR

Kandıra’nın en az değişime uğrayan köşesi olduğunu söyleyen Şakacı, şöyle devam etti: “Bizimle yaşamak için Kandıra’mızı tercih edenleri Kandıra’lı olarak görüyoruz. Kandıra’mız Türk milli kültürünü en iyi koruyan ve yansıtan bölgemizdir. Kültür politikalarımız ve projelerimizde bu konumumuzu dikkate alacağız. Yine toprağımızın ve coğrafyamızın yitirmediğimiz özellikleri var. Sahillerimiz, ormanlarımız bütün güzellikleri ile duruyor. Toprağımız organik ürünler için ülkemizde en uygun yer. Dönüştürülebilir enerji için her şeyimiz var. Bioenerji için toprağımız var. Öncelikle Kandıra'mızda Allah'ın bize ihsan ettiği nimetleri insanımızın ve ülkemizin hizmetine sunmak için çalışacağız.”

 

TARIM PROJELERİ VAR

“Kandıra’nın nimet envanterini çıkaracaklarını söyleyen Ahmet Şakacı, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Kandıra’mız otoyol projeleri, İstanbul’a yakınlığı itibariyle son yıllarda cazip hale geldi. Ancak hiç bir geliri kalmayan köylerimizde insanlar günü birlik hesaplarla topraklarını satıyor. Maalesef bazı köylerimizde vatandaşlarımızın soğan ekecek toprağı dahi kalmadı. Geri kalan topraklarımızdan Kandıralıların istifadesi için özendirici alternatif tedbirler sunacağız.”

İŞTE AHMET ŞAKACI’NIN

KANDIRA İÇİN PROJELERİ

Hizmet etmiş siyasetçi ve belediye başkanları ile kanaat önderlerinden oluşan Aksaçlılar heyeti kurulacak.

Ülkemize mal olmuş ünlü Kandıralılar, ilçe halkı ile buluşturulacak ve kendilerinden istifade edilecek.

Anayol güzergahlarında otantik ve organik ürün pazarı kurulacak.

 

Kandıra’da meyve ve sebze hali ve soğuk hava deposu projesi hayata geçirilecek.

 

Demirciler sanayi sitesi kurulacak.

 

Her köye süt soğutma tankı yapılacak.

Kandıra Gıda İhtisas OSB’ye nitelikli eleman yetiştirmek için ilgili kurumlar ile işbirliği halinde kurslar düzenlenecek.

Köylerimizin içi ve civarındaki bahçelerin ormanlaşması sağlanacak ve konteynır uygulamasından önce köy çöplerinin döküldüğü alanların temizliği yapılacak.

 

Köylerimizde ve Kandıra mahallelerinde yalnız yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlar için köy ve mahalle aşevleri kurulacak.

 

Belirli bölgelerde ambulans ve sağlık görevlisi bulundurulacak.

 

Her köyün il, ilçe ile Adapazarı, Ağva, Şile gibi yakın diğer merkezlere günlük ulaşım sağlanacak.

 

Kış önlemleri çerçevesinde, kar ve buzlanmaya karşı her köyde acil olarak kullanılabilecek tuz depoları oluşturulacak.

 

Kandıra GİOSB için köylüye ve üreticiye gerekli planlama, eğitim, üretim ve pazarlama desteği sağlanacak.

 

Köylülerin hukuki problemlerinin çözümü ve danışmaları için ihtisas avukatları tedarik edilecek.

 

Kandıra’da eğitim gören öğrencilerin barınma ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için fon oluşturulacak. Ayrıca Büyükşehir kaynaklı burs imkanlarından, farklı kentlerde eğitim gören  Kandıralı öğrencilerin de yararlanması için çalışma yapılacak.

 

Kandıra’da okuyan ilk ve orta öğretim öğrencileri ilgili olarak, kurumlarla işbirliği yaparak kurs imkanı sağlanacak.

 

İl ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarına danışarak gelişen şartlara göre yeni projeler üretilecek ve STK’ların da kent yönetimine dahil olmaları sağlanacak.

 

Deniz turizmi yanında sağlık, kültür ve kongre turizminin özendirilerek desteklenmesi ve yatırımcıların Kandıra’ya yönlendirilmesi için çalışma başlatılacak.

 

Bölgemizin tanıtımı için film platoları oluşturulacak. Dizi, film, belgesel çekimleri için gerekli imkanlar hazırlanacak.

 

Ulusal ve uluslararası fuar, sergi, konferans gibi organizasyonlar için katılım teşvik edilecek.

 

İlçe halkımız ve öğrencilerimize yönelik tarihi içerikli geziler düzenlenecek.

 

Kandıra’ya alanlarında teknik ve bilimsel katkı sağlayacak akademisyen ve uzmanların en az yılda bir defa Kandıra’ya davet edilerek, ilçemiz için yapılabileceklerin tartışılması sağlanacak.

04 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR