Zeytinoğlu, Almanya ile vize sorununu dile getirdi

TD-IHK Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile KSO arasında yapılan görüşmede iki ülke arasında yaşanan vize sorunu gündeme geldi.Kısa adı TD-IHK olan...

BÜYÜT

TD-IHK Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile KSO arasında yapılan görüşmede iki ülke arasında yaşanan vize sorunu gündeme geldi.

Kısa adı TD-IHK olan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi yönetim kurulunun oluşturduğu heyette D.Rainhardt Freiherr Von Leoprechting, Adem Çakır, Emin Cezairli, Bahattin Kaya, Suat Bakır, Dorothee Wachsen, Tuba Yelkenci, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve yönetim kurulu üyelerini oda binasında ziyaret etti. Ziyarette KSO Başkanı Zeytinoğlu tarafından Kocaeli’nin ticaret rakamlarının yer aldığı sunum yapıldı.

YÜZDE 11 BÜYÜDÜK
Başkan Ayhan Zeytinoğlu yaptığı konuşmada, “Vizelerle ilgili yaşadığımız sorunları sürekli gündeme getirdik. 2200 üyemiz bulunuyor. Bunların bir çoğu ihracat yapıyor. Ancak dolaşmaları oldukça zordur. Odalar olarak hep birlikte bunun değişmesi noktasında çalışmalıyız. Direk Alman yatırımını ülkemize çekmek için gereken desteği vereceğiz. 2011 yılında ilk çeyreğinde ülke olarak yüzde 11 büyüdük. Yıl genelinde yüzde 8 büyüme bekliyoruz. Genç ve eğitimli nüfusumuz üretim yapmaya uygundur” dedi.

TÜRKİYE – ALMANYA
Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı D.Rainhardt Freiherr Von Leoprechting “İlk kez Kocaeli’yi ziyaret ettim. Bu kadar gelişmenin olmasına oldukça şaşırdım ve memnun kaldım. Son 5 yılda her yerde vize sorununu gündeme getirdim. Türk iş adamlarının bu dışlanmasının önüne geçilmesi gerektiğini her yerde söyledim” açıklamasında bulundu. Başkan Zeytinoğlu, Alman heyete, “İlimizde 36 bin metre kare alanı olanı olan büyük bir alanımız var. Maalesef çalışmıyor. Bu çok somut bir işbirliği olabilir. Burada otomotiv, makine üretim ve kimyaya yönelik fuarlar yapılabilir. Bunu yapmak isteriz. Bu yönde bilgilendirme yapabiliriz” açıklamasında bulundu.

06 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR