AKP’de hayal kırıklığı!

AKP’nin aylardır odaklandığı gece gündüz hazırlıklarla uğraştığı kongrede katılım 20-25 bin civarında olurken, yönetim listesi de pek çok kimseyi memn...

BÜYÜT


AKP’nin aylardır odaklandığı gece gündüz hazırlıklarla uğraştığı kongrede katılım 20-25 bin civarında olurken, yönetim listesi de pek çok kimseyi memnun etmedi

Aylardır sabırsızlıkla beklenen AKP İl Kongresi, önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile beklendiği gibi büyük bir şovla gerçekleşti. Ancak AKP’lilerin söylediği gibi 43 bin hedefine ulaşılmazken, stadyum 20-25 bin kişide kaldı. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere partililerin akla gelebilecek her konuda en üst düzey çalışmaları yaptığı kongre için ise harcanan 400 bin lira akılarda kaldı.

BOŞUNA İSRAF OLDU
AKP İl Kongresi için aylardır birçok hazırlık yapıldı. 41 bin kişinin hatta daha fazla partilinin katılacağı düşünüldüğü için paralar su gibi aktı. 100 bin şişe su, binlerce şapka binlerce bayrak, yelpaze ve daha neler. Ancak AKP, katılımın sadece 20-25 binde kalması ile AKP büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Yapılan onca hazırlık boşuna gitti. Alınan malzemeler AKP’linin elinde patlayınca daha kongre bitmeden telef olmaya başladı.

DAVETLİLER KATILMADI
AKP il Başkanı Mahmut Civelek, ilimizdeki ve diğer illerdeki bürokrasileri kongreye davet etmek için 7 bin pişmaniye kutusu yaptırmıştı ve herkesi tek tek ziyaret etmişti. Ancak İl Başkanı Mahmut Civelek, davetine yanıt alamadı. Başta MHP olmak üzere CHP, DP, diğer siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları kongreye icap etmedi. Düğün havasında gerçekleşeceği düşüncesiyle süslenen salonda ise geçtiğimiz yıl yapılan Gebze mitingine göre durgun bir hava esti.

DELEGELER GELMEDİ
Kongrede Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından sonra sadece göstermelik için sandıklar kuruldu. Kargaşanın yaşandığı seçimde 592 delegenin oy kullanma hakkı varken sadece 440 delege oy kullandı. Bunun içerisinde 8 oy geçersiz sayılırken 432 oy geçerli sayıldı. Bunun dışında kalan 152 delegeden kimisi kongreye gelmezken gelenler ise isteği listeyi bulamadığı için oy kullanmadı. Kimi partili yönetim kuruluna girmeyi beklerken yedeklerde yer aldı. Kimi partili ise kendi isteği ile yönetim kuruluna girmedi.

HERKES YAYLAK’I BEKLEDİ AMA…
Kongre sırasında il başkanı Mahmut Civelek’in konuşmasının ardından rozet takılacağını söylemesi herkesi meraklandırdı. Kimi partili Has Parti’den geçişlerin olabileceği düşüncesindeyken kongreye katılan herkes MHP eski İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın geçişi yapacağını ve rozet takılacağını düşündü. Ancak beklenilen olmadı ne Celalettin Yaylak kongreye katıldı ne de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, rozetleri taktı.

16 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR