Ersoy: Başkan Ayaz Başiskele’de bir imkânsızı başarmıştır

Memur ve işçiler ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu uyumun Başiskele'ye hizmet olarak yansıdığını...

BÜYÜT

Memur ve işçiler ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu uyumun Başiskele'ye hizmet olarak yansıdığını söyledi.

 

Birlik ve beraberlik içerisinde birçok hizmeti Başiskele halkına sunan belediye çalışanlarıyla her fırsatta bir araya gelen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ilçenin çevre koruma ve temizlik işlerini gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü personeliyle bir araya geldi.

 

DEMİRTAŞ: “DAHA YAŞANABİLİR BAŞİSKELE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Programda ilk olarak söz alan Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Demirtaş Yeryüzünün varoluşundan bugüne dek insanoğlunun en temel gereksinimlerinden birisi temizliktir.  Önceleri sadece kendi temizliği ile ilgilenen insanoğlu zamanla içinde yaşadığı çevrenin temizliğinin de ne kadar önemli olduğunun bilincine varmıştır.  Temizlik güzel ve sağlıklı kentin olmazsa olmazıdır. Bu bilinçle amacımız daha temiz, daha yaşanabilir ve güzel, tercih edilebilir bir Başiskele ortaya koymaktır. Bu amacımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.

 

ÇUHACI: “TEMİZ ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Çuhacı ise yaptığı konuşmada her mahallede, her sokakta köşe ve bucakta biz varız. Çevrenin temiz olması yaşamak için tercih sebebidir dedi. Biz de bunu Başiskele’de başarmış durumdayız dedi.

 

ERSOY: “BAŞKAN AYAZ BAŞİSKELE’DE BİR İMKÂNSIZI BAŞARMIŞTIR”

Hizmet İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy ise konuşmasında Türkiye’de Taşeron sorunundan bahsederek Başiskele’de çalışan personelin sendikalı olduğunu bu hakkı onlara veren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür etti. Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın daha adaylık sürecinde bu sorunu çözeceğinin sözünü verdiğini ve Belediye Başkanı olduğunda toplu sözleşmeyle şirket çalışanlarını sendikalı yaparak sözünü yerine getirdi. Belediye Başkanımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz dedi.

 

İdris Ersoy ayrıca Taşeronda sendikalaşmak imkansızdı bu imkansızlığı ilk olarak belediye başkanımız Sayın Hüseyin Ayaz başardı. Bütün şirket çalışanlarına bu hakkı verdi.  Bu zor bir durumdur. Bunu yapacak bir belediye başkanı ve sendika başkanı ben tanımıyorum. Onun için belediye başkanımızın kıymetini bilin. Belediye Başkanımız yükseldikçe işçi yükselir,  belediye başkanımıza değer verdikçe işçinin değeri yükselir.

 

BAŞKAN AYAZ: “SABREDENLER VE ŞÜKREDENLER KAZANIR”

Elde edilene şükür nimeti arttırır. Bugün burada, 6 yıldan bu yana çalıştığımız arkadaşlar var. Bütün sendikacı arkadaşlarımız ve çalışma arkadaşlarımızla huzur ve barış içerisinde bu günlere geldik. Şu anda gururla ve iftiharla söyleyebilirim ki biz en iyisine en yakın olanıyız. Sizin beklentileriniz ne ise Allah’ın izni ile çalışan personelin beklentisine en yakın olanı vermeye çalışan ve yine en yakın zamanda bir kısmını verecek olanız. Hizmeti aşkla yapan ve siz değerli çalışanlarımız gibi, Başiskele’de olduğu gibi “Sabredenler ve Şükredenler Kazanır”

 

Başiskele daha önce de toplantılarda dile getirdiğimiz gibi 7 yıldızlı bir ilçe, her köşesi bir cennet. 4 mevsim Başiskele size en güzel manzaralarını çok cömert bir şekilde sunuyor. Bu da işte bugün burada toplanan siz çevre ve temizlik personellerimizin karış karış, adım adım ilçeye sihirli bir usta el gibi emek harcamasıyla, çalışmasıyla oluyor. Bir kentin çevresinin temiz ve güzel olması en önemli önceliktir. Zaten bizim kentimiz, doğal güzellikleri ve coğrafi yapısıyla Kocaeli’nin cazibe merkezidir. Ancak onun kostümünü temiz tutmak sizlerin sayesinde olur. Bu güzel, temiz kent için ben tüm hemşerilerim adına çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Benim için sendikaların çalışma yöntemlerindeki gibi, memur, işçi, şirket, taşeron elemanı ayrımı yoktur. Başiskele’nin her metrekaresine hizmet veren tüm çalışma arkadaşlarım aynıdır. Biz bu doğrultuda çalışan politikamızı uyguluyoruz. Bu konuda da sendikal haklar açısından örnek uygulamaları gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

07 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR