Dilovası Atıksu Arıtma Tesisi ortaya çıkmaya başladı

45 milyon TL’ye mal olacak tesisin idari bina, çökeltme havuzları ve anaerobik havuzları ortaya çıkmaya başladı.   Dilovası İleri Biyolojik Atıksu A...

BÜYÜT

45 milyon TL’ye mal olacak tesisin idari bina, çökeltme havuzları ve anaerobik havuzları ortaya çıkmaya başladı.

 

Dilovası İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, İSU Genel Müdürlüğü’nün azot ve fosfor giderimi yapan Gebze, İzmit Plajyolu, Kandıra Merkez ve Kandıra Cebeci olmak üzere 5.nci ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi olacak. Dilovası Dilderesi yanında 48 dönüm sahada yapılan  tesisin inşaatına geçtiğimiz yılın sonlarında başlanıldı.

 

Günlük 40 bin m3 atıksuyu arıtacak ve bu kapasitede geri kazanım ünitesi de olacak tesisin inşaatı, belirlenen program çerçevesinde sürüyor. Temel ve fore kazık çalışmalarının sürdüğü tesiste idari bina, çökeltme ve anaerobik havuzlarının betonarme imalatları devam ediyor.

 

Günlük 333 bin nüfusun atıksularını arıtacak olan Dilovası İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Gebze Yenikent (Mutlukent), Gaziler, İnönü, Arapçeşme, Sultan Orhan, Kirazpınar, Pelitli, Tavşanlı Mahalleleri ve Dilovası bölgesinin atıksularını arıtacak ve önümüzdeki yıl devreye alınacak.

18 Mayıs 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR