Gölcük’te mutlu son

Gölcük Belediyesi işçilerinin merakla beklediği Toplu Sözleşme görüşmelerinde nihai karara varılması ile mutlu sona ulaşılmış oldu.Yerelsen ve Hizmet-...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi işçilerinin merakla beklediği Toplu Sözleşme görüşmelerinde nihai karara varılması ile mutlu sona ulaşılmış oldu.


Yerelsen ve Hizmet-İş Sendikası arasında bir süreden beri devam eden görüşmeler sonunda imzalar Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in katılımıyla atıldı. İmzalar atılmadan önce Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bir konuşma yaparak, “Personelimize gereken duyarlılığı ve hassasiyeti göstermeye çalıştık. Onlarında konulara yaklaşımları aynı paralelde olmuş ve böylece sosyal belediyecilik anlayışımızı belediye olarak yansıtmaya gayret etmiş bulunmaktayız. Emekçinin haklarına her zaman saygımız sonsuz, onların terleri soğumadan maaşlarını düzenli olarak vermekten dolayı mutluyuz, aynı doğrultuda mesai arkadaşlarımın da gayretli olduklarını görmek beni çok mutlu ediyor” dedi.

HAYIRLI OLSUN

Başkan Ellibeş, “Yapılan görüşmeler sonunda, sözleşme 162 işçiyi kapsamaktadır.1 Nisan 2012 tarihinden başlamak üzere süresi 2 yıldır. Sözleşmenin 1. Yılı için çalışanların yevmiyelerine seyyanen 6,50 lira zam yapılmıştır. Bu zammın yevmiyelere artış etkisi; en yüksek % 11,35, en düşük % 9,58 ortalama ise % 10,93 artış olmuştur. Sosyal haklarda % 10,93 ile % 30 arasında değişen oranlarda zamlar yapılmıştır. Yapılan zamlarla en düşük işçi yevmiyesi 57,27’den 63,77’e, en yüksek işçi yevmiyesi 67,88’den 74,38’e, ortalama yevmiye ise 59,47’den 65,97’ye çıkarılmıştır. Sözleşmenin 2. Yılında yevmiyelere enflasyon artı 1 oranında artış yapılmıştır” dedi.Yapılan bu sözleşmenin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

05 Temmuz 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR