Yıldırım: Son yılların en demokratik seçimi olacak

CHP’nin 27 Ekim ön seçimi ile ilgili açıklama yapan Selman Yıldırım, “Son yılların en demokratik seçimi olacak. Kimsenin endişesi olmasın” dediCHP İzm...

BÜYÜT


CHP’nin 27 Ekim ön seçimi ile ilgili açıklama yapan Selman Yıldırım, “Son yılların en demokratik seçimi olacak. Kimsenin endişesi olmasın” dedi
CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım önceki gün parti binasında 27 Ekim’de yapılacak olan önseçimle ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Pazar günü listelerin askıya çıkacağını belirten Yıldırım, “Genel merkezin gönderdiği listeye göre 7 bin 293 üyemizin oy kullanma hakkı var. Listeler salı günü askından inecek. Üyeler üç gün içinde itiraz edebilecek. Süreci iyi takip etmek için görevlendirmeler yapacağız. Seçim saat 08.00’da başlayacak 17.00’da bitecek. O saatte hala kuyruk varsa oy kullanabilecekler” şeklinde konuştu.
“YERİNDE SONUÇ ALMAK İÇİN”
Yerinde sonuç alabilmek için seçimin yapılacağı İzmit Lisesi’nin bir odasının oluşturulacak komisyon tarafından kullanılacağını ifade eden Selman Yıldırım, “Genel merkezin görevlendirdiği milletvekili de bu odada olacak. İstanbul Milletvekili Halil Eğidoğan, Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İstanbul Milletvekili Melda Onur, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ön seçim yapılacak 7 ilçede görevli olacak” dedi.
“ALFEBATİK SIRAYA GÖRE”
Oluşturulacak seçim kurulu hakkından detaylı bilgi veren Yıldırım, “Bir sandıkta 300’den fazla üye olamaz. Sandıklar alfabetik sıraya göre yapılacak. İlçe Sekreteri başkanlığında oluşan seçim kurulu herhangi bir olumsuzluğa anında müdahale edecek. Her sınıfta bir sandık olacak. Biz seçim kurulundan 25 sandık talep ettik. Her sandığa bir sandık kurulu oluşturacağız. Sandık kurulu başkanlarını İzmit İlçe Örgütü belirleyecek. Sandıklarda toplam 50 kişi görevli olacak” açıklamasında bulundu.
“KURA YÖNTEMİ İLE”
Aday adaylarından 25’er tane isim isteyeceklerini aktaran Yıldırım, “Görevliler kura yöntemi ile belirlenecek. Oy pusulaları seçim sorumlusu olan milletvekili tarafından getirilecek. Oy pusulaları soyadı alfabetik sıralamasına göre yapılacak. İlden de bir görevli olacak. Buna il başkanımızla birlikte karar vereceğiz. Süreci aksatmadan demokratik bir şekilde tamamlayacağız. Son dönemlerin en demokratik seçimi olması için ilçe örgütümüzün elimizden geleni yapacağız” dedi.
“TEK AMAÇ SEÇİMİ ALMAK”
Sandıktan kim çıkarsa çıksın bizim tek amacımız seçimi almak diyen Yıldırım, “Bu hedefe ulaşmamız konusunda kimse bize engel olamaz. Bizim üye bazında ön seçim içinde olağanüstü çabamız oldu. Seçim bittiğinde birlik ve beraberliği bozacak hiçbir yapılanmanın içinde olmayacağız. Orada birlik ve beraberlik olacağına kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Aday adayları arasında herhangi bir sorun olmadığını ifade eden Yıldırım, “Medeni cesaret gösterip aday adayı olan herkesi tebrik ediyorum” dedi.

19 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR