CHP’den Kartepe Belediyesi ve SEDAŞ hakkında suç duyurusu!

CHP Gölcük İlçe Örgütü dün SEDAŞ hakkında kaçak kullanım bedelleriyle ilgili, CHP Kartepe İlçe Örgütü de usulsüz arsa satışı sebebiyle Kartepe Belediy...

BÜYÜT

CHP Gölcük İlçe Örgütü dün SEDAŞ hakkında kaçak kullanım bedelleriyle ilgili, CHP Kartepe İlçe Örgütü de usulsüz arsa satışı sebebiyle Kartepe Belediyesi hakkında İdare Mahkemesi’ne suç duyurusunda bulundu.

CHP dün adeta suç duyurusunda bulunma yarışı yaşandı. İl binasında düzenlenen basın toplantısıyla Gölcük ve Kartepe ilçe örgütlerinin suç duyuruları kamuoyuna duyuruldu. Gölcük İlçe Örgütü’nün suç duyurusunu Gölcük ilçe yöneticisi Av.Hüseyin Yılmaz yaptı. Yılmaz “Bu dava tüm vatandaşları ilgilendiriyor. SEDAŞ tarafından elektrik faturaları kaçak kullanım bedeli alınmaya başlamıştır. 16 elektrik dağıtım şirketi var. Bu şirketler bölgelerine göre değişik noktalarda kaçak kullanım bedeli kesmektedir. EPDK kararı ile yapılan bu kesinti yasal değildir. Tüketiciye güvenilir, kaliteli, kesintisiz ve ucuz elektrik hizmetini götürmekle yükümlü olan SEDAŞ zararını tüzel kişilere yüklemektedir. Bu konuyu yargıya taşıyoruz ve yürütmenin derhal durdurulmasını istiyoruz” dedi.

KARTEPE ARAZİ İÇİN
Gölcük ilçe örgütünün açıklamasının ardından Kartepe ilçe örgütü adına avukat Başar Değer kısa bir açıklama yaptı. Belediyenin usulsüz arsa satışı gerçekleştirdiğini belirten Değer, konunun detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı. Başar Değer şöyle konuştu “CHP Kartepe İlçe Örgütü, Kartepe Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde satışını gerçekleştirdiği iki arazi için, ihalenin usulüne uygun yapılmadığı ve değerlerinin altında satışının yapıldığı iddiasıyla iptal davası açılması için Kocaeli Adliyesi İdari Mahkemesi’ne başvuruda bulunacaktır. Söz konusu olan iki arazinin metrekare fiyatları birbirinden oldukça farklıdır. Bir arsa 25 bin metrekarelik yüzde 80 imar izinli sanayi depolama alanıdır. Bir diğer alan ise 0.005 imar izinli tır park alanıdır.

6 MİLYON 400 BİN TL
Bu iki arazinin metrekare fiyatları farklıdır. Kartepe Belediyesi adeta elma ile armudu toplamış ve ortaya bir sonuç çıkarmıştır. Ayrıca ufak ve işlevsel olmayan bir araziyi daha önceden metrekare fiyatı 350 TL’den satabilen belediye söz konusu araziler için 135 TL metrekare fiyatı belirlemiştir. Kapalı zarf usulüyle yapılan ihalede Günfalt Asfalt Nakliyat Ticaret Limited Şirketi teklifiyle ihaleyi kazanmıştır. 6 milyon 381 bin TL muamman bedelle satışa çıkan araziler 6 milyon 400 bin TL’ye satılmıştır. Bu satış kararının iptali için mahkemeye başvuracağız.”

10 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR