Nilüfer Akcoşkun Çevre katliamına “dur” diyeceğim

CHP’den milletvekili aday adayı olan Nilifer Akcoşkun, milletvekili seçilirse Kocaeli’deki çevre katliamına “dur” diyeceğini söyledi.Daha önce iki def...

BÜYÜT

CHP’den milletvekili aday adayı olan Nilifer Akcoşkun, milletvekili seçilirse Kocaeli’deki çevre katliamına “dur” diyeceğini söyledi.

Daha önce iki defa milletvekilliği için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den aday adayı olan elektrik teknikeri Nilüfer Akcoşkun, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde de CHP’den aday adayı oldu. Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmet etmek istediğini belirten Nilüfer Akcoşkun’la adaylık listelerinin açıklanmasının öncesinde kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Sorularımıza oldukça samimi cevaplar veren Akcoşkun idealist biri olduğunu söyleyerek, Kocaeli’deki çevre katliamına “dur” diyeceğini söyledi.

Neden Cumhuriyet Halk Partisi?
Ben 18 yaşından beri CHP’liyim. İlk partiye giderken, liseyi bitirdikten sonra hangi partiye gideyim diye baktım. Bu parti güzel, şu parti güzel diye değil onların kitapçıklarını aldım, okudum. Bana en yakın olan Cumhuriyet Halk Partisi’ydi, onu seçtim, ona başladım.

CHP’de daha önce görev aldınız mı?
Parti içerisinde epey görev aldım. Merkez İlçe Gençlik Kolları yönetiminde bulundum. Talebe Cemiyeti başkan yardımcılığı yaptım. Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı yaptım. İl ve ilçe delegesi oldum. Alpaslan Seymen döneminde ilçe yönetiminde bulundum. Bu milletvekilliği başvurum aslında üçüncü başvurum olacak. İlkinde 25 yaşındaydım. O zamanlar 25 yaşa inildiğine dair bir şeyler konuşuluyordu. Öyle olmadığını anlayınca başvurumu hemen geri çektim. Daha sonra 30 yaşında tekrar başvurumu yaptım. Olmadı. Şimdi 34 yaşındayım tekrar başvurumu yapıyorum.

Milletvekili seçilirseniz projeleriniz neler olacak?
Benim havadan milletvekili olayım diye bir düşüncem yok. Ben diğerlerinden daha farklı düşünüyorum aslında. Türkiye Cumhuriyeti için yaşayan bir vatandaşım. Cumhuriyetimiz şuanda çok kötü durumda. Toprakları satılıyor. Okullar çok çok farklılaştı. İthal ineklerden sonra ithal öğretmenler gelmeye başladı. Yani ben bunları düşünerek aday oluyorum. Biraz idealist bakıyorum, idealist yaklaşıyorum bu konuya. Ben aynı zamanda 2 tane teknik okul bitirdim. Teknikerlerin odası yok. Teknikerler ancak teknik bir şirket kurduklarında odaya kayıt olabiliyorlar. Mühendislerde bu söz konusu değil. Sen teknikerlik okulunu açmışsın, fakat örgütlenmenin önünü kapatmışsın, zemin yaratmamışsın. Teknikerler ne olacak ortada kalacak. Atatürk’ümüzün kurmuş olduğu ulu önderimizin ilkelerine sahip çıkacağım. Benim asıl amacım Türkiye ile uzlaşmak. Mesela ilimizde Dubai Port Limanı yapılacak. Onunla ilgili olarak mücadele edeceğim. Çevre katliamına dur diyeceğim. Buralarda yapılan orman katliamlarına dur diyeceğim.

CHP sizce ilimizde kaç milletvekili çıkarır?
Bunu Kocaeli halkı bilir. Rakam veremem.

Peki kendinizi seçilebilir bir yerde görüyor musunuz?
Bunu da CHP Genel Merkezimiz bilir.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Ben bu ülkeye ve bu kente hizmet etmek için adaylığımı açıkladım. Milletvekili olmak demek bu ülke için çalışmak demektir. Bu ülke için çalışmak istiyorum.

Nilüfer Akcoşkun kimdir?
23 Nisan 1977 Ankara doğumlu. Bekar. 1993 yılından beri Kocaeli’de ikamet ediyor. Annesi diş hekimi, babası elektrik mühendisi. İlk okul ve ortaokulu Mersin – Silifke’de okuyan Akcoşkun, liseyi Kocaeli’de bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Halen ortağı olduğu Akcoşkun Elektrik Mühendislik Limited Şirketi’nde müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

31 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR