Yardım elleri Gülsüm’e dokunuyor

Uykuya bağlı solunum hastalığıyla mücadele eden minik Gülsüm’e yardım eli uzandı. Türkiye ve dünyadan çok sayıda insan aileyi arayarak yardım etmek is...

BÜYÜT

Uykuya bağlı solunum hastalığıyla mücadele eden minik Gülsüm’e yardım eli uzandı. Türkiye ve dünyadan çok sayıda insan aileyi arayarak yardım etmek istediklerini belirtti.

Kartepe Uzunçiftlik’te ikamet eden Nebahat Genç ile Güven Genç çiftinin 4 yaşındaki kızları Gülsüm’e dünyada çok az rastlanan solunum bozukluğu hastalığıyla mücadelesinde yardım eli uzandı. Bilindiği gibi minik Gülsüm, dünyada sadece 300 çocukta bulunan uykuya bağlı solunum bozukluğu nedeniyle solunum cihazına bağlı olarak uyuyordu. Ancak Genç ailesi ekonomik yetersizliklerinden dolayı ayda 2 defa değiştirilmesi gereken 120 TL değerindeki solunum hortumunu yaklaşık 1 yıldır değiştirememişti.

YARDIM ELİ UZANDI
15 günde bir değişmesi gerektiği halde 1 yıldır kullanılan solunum hortumlarının değişmesi için minik Gülsüm’e acilen maddi destek gerekiyordu. Bu konuyla ilgili yaptığımız haber sonrası minik Gülsüm’e dün 15 yerden telefon geldi. Hem yardım etmek isteyen hem de bu konu hakkında neler yapabileceklerini söyleyen gönüllüler, destek olacaklarını ifade etti. Destek olmak için arayanlar arasında İngiltere’de yaşayan doktorlar da var.

BELEDİYE EL ATTI
Öte yandan hem İzmit Belediyesi hem de Kertepe Belediyesi Sosyal Hizmetleri çalışanları aileyi ziyaret etti. Neler yapabileceklerini tartışan yetkililer, harekete geçmek için gerekli olan çalışmaları yapıyor. Aynı zamanda FOX TV’de çıkan haber üzerine dün Show TV’den de bir ekip gelerek ailenin mağduriyetiyle ilgili haber yaptı. Genç ailesi, ilgilenen herkese teşekkür etti.

23 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR