CHP 12 Eylül’ü unutturmayacak

CHP İl Başkanlığı ülkemizin üstüne kara bir leke gibi çöken 12 Eylül darbesini unutturmayacak. Parti 12 Eylül Pazartesi günü organize edeceği bir dizi...

BÜYÜT

CHP İl Başkanlığı ülkemizin üstüne kara bir leke gibi çöken 12 Eylül darbesini unutturmayacak. Parti 12 Eylül Pazartesi günü organize edeceği bir dizi etkinlikle darbede katledilen aydınları anacak ve geçmişten günümüze ülkemizde yaşanan değişiklikleri irdeleyecek.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İl Yönetimi, önceki akşam olağan toplantısını Yalçın Kuşkan başkanlığında gerçekleştirdi. İl genel ve belediye meclis üyelerinin çalışmalarını överek toplantıya başlayan Kuşkan, 9 Eylül CHP’nin kuruluş yıldönümü ve 12 Eylül ihtilalinin yıldönümü için yapılan hazırlıkları da masaya yatırdı. Öte yandan gençlik kollarının üniversiteye yeni kayıt olan öğrenciler için başlattığı çalışmadan da bahseden Kuşkan, 30 öğrencinin yurda yerleştirildiğini söyledi.

HAYATA GEÇİRMELERİ LAZIM
İl Genel Meclisi’nde CHP’li meclis üyelerinin gündeme getirdiği konuları hatırlatarak AKP’ye yüklenen Kuşkan, “Hereke’de taş ocaklarına Çolakoğlu firması atık atıyor. Defalarca tarih vermelerine rağmen Cengiz Topel Havaalanı hala açılmadı. AKP’nin 7 milletvekili, bir bakanı, büyükşehir dahil 13 belediyesi var. Bu güçle söylediklerini hayata geçirmeleri lazım. Meclis üyelerimiz görevlerini layıkıyla yapmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

YEREL YÖNETİMLERE AĞIRLIK VERECEK
İl genel ve belediye meclis üyeleriyle bu ay içinde daha koordineli çalışmaya başlayacaklarını da söyleyen Kuşkan, “İl yönetiminden Ahmet Özmet arkadaşımız, meclis toplantılarını izliyor. Ben de zaman buldukça toplantı yapıyorum. İlçe başkanları da kendi ilçelerindeki meclis toplantılarını izliyor. CHP bundan sonra yerel yönetimlere yönelik çalışmalarına ağırlık verecek. Kocaeli’nin sorunlarını meclis toplantılarında dile getireceğiz” açıklamasında bulundu.

BELEN VE AKIN ORGANİZE EDİYOR
CHP’nin 88. kuruluş yıldönümü ve 12 Eylül darbesinin yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler yapacaklarını açıklayan Kuşkan, “İl yöneticilerimiz Haşmet Belen ve Ömer Akın etkinlikleri organize ediyor. Kuruluş yıldönümünde basın açıklaması yapacağız. 12 Eylül’de ise büyük ihtimalle KYÖD’de Cumhuriyet Gazetesi yazarı Şükran Soner’in katılacağı söyleşiyi gerçekleştireceğiz. Soner, bizlere Cumhuriyet’ten bu yana basınla ilgili neler olmuş, hukuksal konuda ne durumdayız? Gibi konularda açıklamalar yapacak. Tüm Kocaeli halkını davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

10 EYLÜL’DE ALTINNAL’DA
Kuşkan, seçim değerlendirmelerinin yapıldığı danışma toplantılarına Ramazan nedeniyle ara verilen ilçelerde devam edeceğini hatırlattı. İlk olarak 10 Eylül Cumartesi günü Otel Altınnal’da İzmit ilçenin toplantı yapacağını söyleyen Kuşkan, “Yalnızca üç ilçenin toplantısı kalmıştı. Gebze ilçe başkanı yeni atandığı için yönetimin oluşmasını bekliyoruz. Körfez İlçe Danışma Toplantısı ise büyük ihtimalle 13 Eylül’de gerçekleşecek” dedi.

GENÇLİK KOLLARI ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR
Son olarak Gençlik Kollarının Kocaeli Üniversitesi’ni bu yıl kazanan öğrenciler hakkında yaptığı çalışmadan bahsederek gençlere teşekkür eden Kuşkan, “İl Gençlik Kolları, otogar, KOÜ, tren garı ve şehrin çeşitli yerlerinde stand açarak üniversiteyi kazanan gençlerin mağduriyetini giderdi. Kayıt, ulaşım ve barınma sorunu olan öğrencilerden şimdilik 30 tanesi yurtlara yerleştirildi. Gençleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

07 Eylül 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR