İŞKUR, üniversitelerde irtibat büroları açıyor

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı Türkiye İş Kurumu’nun üniversitelerle işbirliği yaparak gençlerin iş hayatına girişlerini kolaylaştırmak için üni...

BÜYÜT

İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı Türkiye İş Kurumu’nun üniversitelerle işbirliği yaparak gençlerin iş hayatına girişlerini kolaylaştırmak için üniversite kampüslerinde öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmak için irtibat noktaları açmaya devam ettiğini söyledi.
İŞKUR, gençlerin mezuniyet sonrasında iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, işgücü piyasasına daha sağlam adımlar atarak geçmelerini sağlamak amacıyla üniversite kampüsleri içerisinde öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. Bu kapsamda 2013 yılında 48 üniversitede irtibat noktası açarak çalışmalarına başladı. İŞKUR 2013-2014 akademik yılında devlet üniversitelerinde daha fazla irtibat noktası açabilmek için Türkiye genelinde İl Müdürlükleri vasıtasıyla girişimlerini sürdürüyor.
İRTİBAT NOKTALARI
Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, “Açılan irtibat noktalarında İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından üniversiteli gençlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerinde, hem bireysel ve hem de grup görüşmeleri yoluyla işgücü piyasası hakkında bilgilendirme yapıyor, gençlerin eğitim aldığı mesleğe dair çalışma şartları, iş imkanları, iş arama becerileri, özgeçmiş (CV) hazırlama gibi konularda kapsamlı bilgiler aktarıyoruz.” dedi.
ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ
Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı; “İŞKUR sadece işçilere hizmet eden bir kurum olmaktan çıkıp toplumun her kesimine hizmet eden bir kurum haline dönüşmüştür. Üniversiteli gençlerin, İŞKUR olarak sunduğumuz hizmetleri tanımalarını ve bu hizmetlerimizden daha fazla yararlanmalarını istiyoruz. Üniversiteler ile işbirliğine girerek irtibat noktaları açmamızın sebebi nitelikli işgücüne ulaşarak onların iş hayatına atılmalarını kolaylaştırmaktır.” dedi.

14 Eylül 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR