Değişim olabilir, ama…

Düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalar yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’li Ensar Öğüt ve Sefa Sirmen’e yüklendi. Civelek...

BÜYÜTDüzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalar yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’li Ensar Öğüt ve Sefa Sirmen’e yüklendi. Civelek ayrıca, ilçe adaylarında değişimin yaşanabileceğini, ancak bunun fazla olmasını beklemediklerini söyledi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Civelek, 81 ilde belediye başkan adaylarının belirlendiğin, kısa bir zamanda da ilçe belediye başkan adaylarının netleşeceğini, henüz genel merkezin bu konuyu masaya yatırmadığını belirtti. Türkiye geneli adaylarının yüzde 70 değiştiğinin hatırlatılması üzerine ilimizde o derece yüksek bir yüzdede değişiklik olmasını beklemediklerini açıkladı.

TUTARLI MUHALEFET YOK
Muhalefetin seçmeni küstürdüğünü iddia eden Mahmut Civelek, “Seçmeni kendisine küstürmüş bir muhalefet var. Hizmet programları gerçekleştiren bilinçli ve tutarlı bir muhalefet ne yazık ki göremedik. Onlar hala daha kapıları vurup kırmaktan bahsediyorlar. Milletin gönlüne girmeyi bilemiyorlar. Kaçınılmaz sonucu bu seçimlerde de kendilerini göstereceklerdir. CHP hala Büyükşehir adayını netleştiremedi. Gerçi kimi çıkarsalar kazanamayacaklarını kendileri de biliyor” şeklinde konuştu.

KARALAMAYA DEVAM
Muhalefetin iktidarın verdiği vaatlerle dalga geçtiğini söyleyen Civelek, “Muhalefet başta metro ve hafif raylı sistem ile dalga geçerken şimdilerde bol bol metro vaatleri veriyorlar. Partimiz her seçimde oyunu yükseltmiş ve yine yükseltecektir. Oysa muhalefet, rakibini karalamaya devam ediyor. CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ensar Öğüt’ün süt ve mazot şişeleri ile yaptığı çalışmaları görüyoruz. Bir de Akmeşe Köyü’nü ilçe yapacağını açıklamış. Oysa bir sonraki seçimlere kadar halk bunları hiç görmez” ifadelerini kullandı.

BOŞ VAATLER VERİYORLAR
Öğüt’e şarkılı göndermelerde de bulunan Civelek, “Aşık Mahsuni Şerif’in ‘Keyfi Ağo’ türküsünde geçen Keyfo Ağalardan biri de Öğüt’tür” dedi ve türkünün dizelerini okuyup, dinletti. Sözlerini sürdüren Civelek, “Keyfi ağolar lafla peynir gemilerinin yürüdüğünü zannederek boş vaatler veriyorlar. Köylerin durumlarına bir baksınlar. CHP’lilerin ağzında gitmesek de kalmasak da o köy bizim köyümüzdür şarkısı da var” diyerek göndermelerde bulundu.

DEĞİŞİM OLABİLİR, AMA…
Türkiye geneli adayların yüzde 70’nin değiştiğinin ve ilimizde de böyle bir değişiklik olup olunmayacağının sorulması üzerine Civelek, “Partimizde birlik, beraberlik ve uyum var. Değişim olabilir. Neden olmasın ama yüzdeler o kadar yüksek olmaz” dedi. CHP’de Büyükşehir’de başka aday adaylarının gündeme gelmesini de değerlenirden Civelek, “Başka adaylar da bekliyoruz. Hepsi toplansa rakamsal manada bir şey olmaz. AKP’nin Büyükşehir’deki gücünü görünce, şahıslar ile bir işimiz olmaz. CHP’nin hiçbir adayının en küçük gücü yok. Öyle bir şeyi hesap etselerdi en büyük güçlerini ilçeden aday göstermezlerdi. Kendileri için efsane bizim için tarihin tozlu rafı” diyerek CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sirmen’e yine atıfta bulundu.

16 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR