Körfez’de galericiler tek yerde toplanacak

Körfez Belediyesi, Aralık ayı meclis toplantısı önceki gün Körfez Belediye Meclis Salonunda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçek...

Körfez Belediyesi, Aralık ayı meclis toplantısı önceki gün Körfez Belediye Meclis Salonunda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirildi. 2014 yılının son meclis toplantısında 10 gündem maddesi ele alındı. Nigar Yağız, Yusuf Baki, Pınar Uysal, Şener Söğüt’ün izinli olduğu mecliste bir önceki aya ait tutanak özetlerinin oylanması ardından meclis gündeminde yer alan maddeler görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.


“BU BİR SOYGUN”

Meclis toplantısında söz alan CHP’li Meclis Üyesi Engin Taşdemir İSU’nun vatandaştan katı atık bedeli istemesini eleştirerek, “Bu bir soygundur, yasa değildir ve kamu hizmetidir. İSU, 6 liraya mı tamah ediyor? Çöp parası alıyorsunuz. Atık ile ilgili para almanız mantıklı değil. İSU Körfez’de hiç bir iş yapmıyor. İSU belediyenin yerini işgal edeceğine bunlarla ilgilensin” dedi.


“CHP’Lİ BELEDİYELER DE YAPIYOR”

Taşdemir’in soygun iddiasına cevap veren Başkan Baran, “Bu uygulamayı CHP’li belediyeler de yapıyor. O zaman sizin başkanlarınız da soygun yapmış. Bu bedel faturalara ilave edilecek. Karar almazsak bize zimmet çıkabilir. Katı atık bedeli alınması kanun hükmünde kararname ile bir zorunluluk. Zaruret yerine getiriliyor” şeklinde konuştu. Konu ile ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi.


“SOKAKLAR PİSLİK YUVASI”

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Fevzi Canbaz, “Köy yollarımız kötü durumda. Köye seçim zamanı geliyorlar bir daha gelmiyorlar. Köyleri gezdim ve 30 yıl öncesi yılları gördüm. Bu yolları kim denetliyor ve kim yapacak? Sokaklar pislik yuvası. Temizlik hizmetleri biriminin sokaklara ağırlık vermesini rica ediyorum. Taksi duraklarının bir an önce modern hale gelmesini istiyorum” dedi.


“PETKİM PARK’TA YOLSUZLUK VAR”

Petkim Park’ta çok büyük yolsuzluk olduğunu dile getiren Canbaz, “Geriye dönük suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Petkim Ortaokulu’nu gezelim. Böyle bir okul görmedim. Donanım sıfır” dedi. CHP’li Engin Taşdemir ise, “CHP grubu adına Engelliler Günü’nde engellerin sorunlarının giderilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.


“SEDAŞ BAŞINA BUYRUK”

MHP’li Mehmet Güneş ise “Sokak, cadde ve E-5 üzerindeki lambalar çalışmıyor. Vatandaş şikayet ediyor. Gece zabıta birimi kurulsun. Bununla ilgili not alıp eksikleri SEDAŞ’a bildirsin. SEDAŞ başına buyruk gidiyor. Tütünçiftlik’te şehir merkezine giriş yok. Utanılması gereken bir durum. Esnafı olumsuz etkiliyor” dedi.


“MESELELERİ NET GÖRMEK LAZIM”

Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan İsmail Baran, “Meclis üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Meseleleri net görmek lazım. İyi bir edebiyatçı olduğunuzu gördük. Ancak mübalağa var. Köy yollarını önümüzdeki yaza girmeden önce baharla birlikte ihale edip bitirmek istiyoruz. Kirazlıyalı ışıklarında geçit koyulmasını sağlayacağız. Temizlik birimi en çok çalışan birimdir. Engellilerle ilgili hassasiyetinizi anlıyorum. Ancak hükümetimiz çok hayırlı hizmetlere imza atılıyor” ifadelerini kullandı.

 

“DEDEKTİF GİBİSİNİZ”

Baran, “Önceden görmediğimiz hizmetler var. Tabi ki yeterli değil. Körfez’de tüm projelerde buna özen gösteriyoruz. Sizler maşallah dedektif gibisiniz. Dünya, liderine sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Taş ocakları bölgemizin ihtiyacı. Tahribat büyükse kontrol ederiz. Galericiler sitemiz yok. Seçimde de taahhüdümüz var. Galericileri tek yere toplamak düşüncesindeyiz. Mahalle aralarından kaldıracağız. Seçimleri hayırlısıyla atlatalım. Kimseyi kırmayalım” şeklinde konuştu. Emir Hüseyin Özkan

04 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR