‘KİMEDİR’ bu öneriler !..

Kısa adı KİMEDİR olan Kocaeli inşaatçılar, Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği Genel Başkanı M. Zeki Gedikoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kocaeli Büyük...

BÜYÜT

Kısa adı KİMEDİR olan Kocaeli inşaatçılar, Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği Genel Başkanı M. Zeki Gedikoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Gedikoğlu hem dernek hakkında bilgiler verdi, hem de ortak çalışmalar yapmak istediklerini dile getirdi.

‘NAMUSLULAR YANINDA NAMUSSUZLAR DA OLACAKTIR’
İlçelerde Şubeler kurduklarını Bayramdan sonra Genel merkezlerinin açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Gedikoğlu, “Kocaeli’nin 12 ilçesinde bulunan mesleğin branşında işini dürüst ve temiz yapan müteahhit, mühendis, teknik eleman ve emlakçılardan olan, ayrıca vergi mükellefti olan şahıs ve şirket mensubu kişileriz. Mesleklerinde deneyimli ve tecrübeli arkadaşlardır. Bu sivil toplum örgütüne neden ihtiyaç olmuştur ? Bizler ekmeğini namusu ile kazanmak arzusunda olan insanlarız her kurum ve toplumlarda sağlam elemanın yanında çürük elmalarda mevcuttur. Bu örnekten ders aldığımız gibi mesleğimize olan saygımızdan dolayı çürükleri ayıklamak bizim vazife ve sorumluluğumuzdur” dedi.

‘DEPREM GERÇEĞİNİ BİZ GÖSTERDİK’
Gedikoğlu, 1994’de kurulan derneklerinin 1998’de ilk defa deprem gerçeğini Türkiye gündemine getirdiğini, ayrıca yine aksaklıklarla ilgili Bakanlık ve kurumlara tavsiye niteliğinde girişimlerde bulunduklarını, 17 Ağustos depreminden sonra daha da bir sorumluluk bilinci ile faaliyetlerine devam ettiklerini, her yıl geleneksel 17 Ağustos anma programları kapsamında gördükleri eksiklikleri dile getirdiklerini vurguladı.

‘AFETLERLE İLGİLİ ORTAK ÇALIŞMALIYIZ’
Başkan Gedikoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bir dizi öneri ve ortak etkinlik teklifinde de bulundu. Gedikoğlu, “17 Ağustos ile ilgili çalışmalarımızın müştereken yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Müteahhit ve emlakçı sorun ve çözüm önerileri için karşılıklı protokol yapılmasını istiyoruz. Gebze’deki ofisimizde, uygun görülürse deprem uyarı sinyalizasyonu kurmak istiyoruz. Gelişi güzel bir görüntü kirliliği veren emlak ilanlarımıza bir disiplin getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çözüm önerilerimizin bulunduğu 2 adet projelerimize de Büyükşehir ‘in öncülüğünü yapması gerektiğini düşünüyoruz. Sivil toplum örgüyü olarak bir takım konularda görüş ve önerilerimizi dikkate olunmasını arzu ediyoruz” dedi.

23 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR