Saadet Partisi Kocaeli milletvekili aday listesi - 26. Dönem

Listelerin açıklandığı son güne kadar AKP ile ittifak görüşmeleri yapan, ancak verilecek milletvekili sayıları ile ilgili olarak yaşanan anlaşmazlık...

Listelerin açıklandığı son güne kadar AKP ile ittifak görüşmeleri yapan, ancak verilecek milletvekili sayıları ile ilgili olarak yaşanan anlaşmazlık nedeniyle konu hakkında bir sonuç elde edemeyen Saadet Partisi, seçimlere tek başına girme kararı aldı. SP Genel Merkez yönetimi, akşam YSK’ya listeleri akşam saatlerinde teslim etti.

 

Milli görüşün temsilcisi olan Saadet Partisi’nde listenin zirvesinde ise bir dönem Gebze İlçe Başkanlığı da yapan ve parti teşkilatlarının büyük destek verdiği Nurettin Çelik yer aldı. Anadolu Gençlik Derneği yapılanmasının başındaki isim olan Ahmet Özen ikinci sıraya konulurken, Körfez İlçe eski Başkanı Recep Sarıdoğan ise bu kez üçüncü sırada kendine yer buldu. SP’nin listesinde ise sadece bir bayan milletvekili adayı yer aldı. Partinin birçok kademesinde görev yapan Emine Erbaş, beşinci sırada kendine yer buldu.

 

İşte Saadet Partisi'nin Kocaeli aday listesi:

nurettin-celik-001.jpg

1. Nurettin Çelik

1969 Gebze Duraklı Köyü doğumlu olan Çelik, ilkokulu 50. Yıl Chrysler’de, ortaokulu Gebze İmam Hatip Lisesi'nde, üniversiteyi ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde tamamladı. 1 yıl Aydın, 3 yıl Gebze Lisesinde öğretmenlik yaptı. 10 yıl özel bir şirkette yöneticilik yapan Çelik halen Beybaba İskender işletmesinin sahibidir. Evli 4 çocuk babasıdır.

 

ahmet-008.jpg

2. Ahmet Özen

1974 yılında Karamürsel’de dünyaya geldi. İlkokulu 4 Temmuz İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu ve liseyi Karamürsel İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Dumlupınar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Edebiyat Bölümü’nde yaptı. Üniversite eğitimine devam ederken Kütahya’nın ilk yerel siyaset dergisi Sahra’yı yayın hayatına hazırladı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra Birikim Koleji, Özel Muhsinler Lisesi ve Özel Marmara 2000 Lisesi’nde Türkçe-edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı. Bu görevlerinin yanı sıra eğitimci-yazar kimliğiyle Milli Gazete’de köşe yazdı. Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği gibi kurum ve kuruluşlarda 15 yıl yönetici olarak görev yaptı. 2008-2011 yılları arasında “Anadolu Gençlik Kitap Okuyor”, “Hayat Okulu” gibi sosyal projelerin uygulanmasını gerçekleştirdi. Yerel yönetimler için uygulamalar hazırlamak üzere Sakarya Üniversitesi’nde halen birçok akademisyen ile çalışmalar yürütmektedir. Sakarya’da faaliyet gösteren Adabilim Eğitim Kurumu’nun genel müdürlüğünü yapmaktadır. İngilizce ve Arapça bilmekte, evli ve 3 çocuk babasıdır.

recep-002-001.jpg

3. Recep Sarıdoğan

1965 yılında Bolu Gönyük’te dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Bir süre fabrikalarda çalıştıktan sonra çeşitli pazarlama şirketlerinde pazarlamacı olarak görev yaptı. 1997 yılında ise Ensar Alüminyum şirketini kurdu. 1989 yılında aktif siyasete başladı. O zamandan bu zamana kadar Milli Görüş partilerinde görev almaya devam ediyor. 2009 yılında Körfez ilçe başkanlığına getirildi. Evli, 4 çocuk babası.

 

ala.jpg

4. Alaattin Çakmak

1978 Balıkesir doğumlu. 1995 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak Kocaeli’ye geldi. Serbest avukatlık yapıyor. İmam hatip mezunu. Evli, 2 çocuk babası.

woman-001-001.jpg

5. Emine Erbaş

 

halil-kayin-001.jpg

6. Halil Kayın

1977 Balıkesir Edremit doğumlu olan Halil Kayın, Kocaeli Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun. Hamle Reklam firmasının sahibi olan Kayın, evli ve 3 çocuk babası. Daha önce Milli Gençlik Vakfı’nda KOÜ Başkanlığı yaptı. Bir dönem SP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Kayın, il yönetiminde de çeşitli il başkan yardımcılıkları görevlerini yerine getirdi.

 

yusuf-001-001.jpg

7. Yusuf Aksu

1981 İstanbul doğumludur. Aslen Erzurumludur.  Evli ve 2 çocuk babasıdır. Lise mezunudur. Uzunark Mühendislik Yapı San. Tic. Ltd. Şti.’nin sahibidir. 20 yıldır Çayırova’ da ikamet etmektedir.

 

ca-008.jpg

8. İbrahim Akgündüz

1977 Uşak doğumludur. İlköğretimini Uşakta tamamlayan Akgündüz, ortaöğretimini Konya -Ilgın İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Ilgın Sağlık Meslek Lisesini birincilikle bitirerek Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine giriş yaptı. Fakülteyi de 3.’lükle bitirerek 2001 yılında mesleğe başladı. Evli, 1 çocuk babasıdır.

fatih-polat-001.jpg

9. Fatih Polat

1986 İzmit doğumludur. Aslen Kandıralıdır. İşçi bir baba ile ev hanımı bir annenin 4. çocuğu. 2004 yılında başladığı İstanbul Hukuk Fakültesi’ni 2008 yılında bitirdi. O günden bu yana İzmit’te serbest avukatlık yapıyor. Geçtiğimiz yıl evlendiği eşi Elif Polat da bir hukukçu ve üniversitede öğretim görevlisi.

 

safak.jpg

10. Şafak Yamak

 

volkan-gemiksiz-001.jpg

11. Volkan Gemiksiz

 

18 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR