41 Kart’ın bakiyesi bitince ekmeksiz kaldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacı ile 2011 yılında başlatığı ’41 Kart’ uygulaması ile ilgili bir...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacı ile 2011 yılında başlatığı ’41 Kart’ uygulaması ile ilgili bir şikayette bulunuldu. Bekirdere Başaran Sokak No:151 adresinde ikamet eden Erdal Karakuzu, geçtiğimiz Ramazan ayı öncesinde 41 Kart temini için başvurusunu yaptı ve destek alan kişiler arasına girdi.

 

“EKMEK ALACAK PARA YOK”

Verilen karttaki bakiyenin bitmesi sonrasında ekonomik olarak sıkıntıya düşen Karakuzu, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek ekmek alacak parasının olmadığını belirterek destek istedi. Karakuzu’nun iddialarına göre yetkililer tarafından gereken ilgi alaka gösterilmedi.

 

“KARAOSMANOĞLU’NUN HABERİ OLSUN”

Karakuzu, “Büyükşehir’e giderek sorunlarımı anlatmak istedim. Beni dinlemediler bile. Hatta terslediler. Kartımın bakiyesi bitti, akşam ekmek alacak param yok. Tek başına yaşayan birisiyim. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nin personelinin hareketlerinden haberdar olmalı” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN CEVAP

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da Erdal Karakuzu’nun iddialarına yanıt verdi. Karakuzu’nu 2011 yılında Büyükşehir bünyesindeki Barınma Evi’nde kaldığının belirtildiği açıklamada, “Kendisine 2014 yılından bu yana yiyecek ve giyecek desteği verilmektedir. Karakuzu’nun kartı daha önceden verilmesine karşın bakiye yüklenme hakkını 15 gün önceden elde etmiştir. 41 Kart projesinden destek alanların ödemeleri toplu olarak yapılmaktadır. Erdal Karakuzu’nun da kart yüklemesi diğerleri ile birlikte olacaktır. Kendisi paranın hemen yatmasını istemektedir” denildi.

13 Kasım 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR