Başkan Üzülmez’ den Gaziler Günü mesajı

‘Vatan Size Minettardır’ Bildiğimiz gibi 19 Eylül Gaziler Günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1921 yılında çıkardığı yasa ile büyük önder Musta...

BÜYÜT

‘Vatan Size Minettardır’

Bildiğimiz gibi 19 Eylül Gaziler Günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1921 yılında çıkardığı yasa ile büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verildiği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin kuruluş günüdür.

Başkan Üzülmez açıklamasında , “Ecdadımız, ‘Ölürsem Şehit, Kalırsam Gaziyim’ inancıyla kanının son damlasına kadar savaşmış, canını ortaya koymuş ve en büyük hazinelerden birisi olarak bu unvanları hak etmişlerdir. Her Türk, bu onura ve unvana sahip olabilmek için, her daim bayrağı ve vatanı için mücadeleye hazırdır.

Türk Milleti bağımsız ve esarete alışık olmayan asil bir millettir. Gazilerimiz; şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın temel taşları ve Türk Milletinin ortak değerleridir. Bizler de bu değerlerimizi en güzel biçimde korumalı ve sahip çıkmalıyız. Şehit ve Gazilerimizin dünya da eşi benzeri görülmemiş destansı mücadeleleri sonucunda kazanılan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gelecek nesillere emanet olarak bırakılacak ve aynı hassasiyetle korunacaktır. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, minnettar olduğumuz tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum” dedi.

18 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR