İŞKUR’dan diyalog paneli

        Devlet ve sosyal tarafların temel ekonomik ve sosyal politikaların belirlenmesi ve uygulanmasına katılımın sağlanması amacıyla Çalışma ve Sosy...

BÜYÜT

 

 

 

 

Devlet ve sosyal tarafların temel ekonomik ve sosyal politikaların belirlenmesi ve uygulanmasına katılımın sağlanması amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yerel ve işletme düzeyinde sosyal diyalog mekanizmalarının oluşturulması konusunda önceki gün İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde bir panel düzenlendi.

 

GENİŞ KATILIM

KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşen paneli; Vali Yardımcısı Osman Sarı, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfü İncirlioğlu, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, işveren sendikası temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

DÜZENLEMEK ADINA

Panelin açılışında konuşan Öztekin Kaşukçi, bakanlığın taşradaki yapısı gereği diyaloglar oluşturmak, çözüm üretmek adına bu programın gerçekleştirildiği belirterek, “Sosyal diyalogların artırılmasına yönelik çeşitli organizasyonlar yapılıyor. Bu programı işçi ve işverenlerin ilişkilerini düzenlemek adına önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

 

UZLAŞMA FİKRİ ÖNEMLİ

Lütfü İncirlioğlu ise 2014 yılı merkezi eylem planı gereği toplam 5 ilde bu programın tertip edildiğini kaydederek, “Sosyal diyalog barış ve uzlaşma fikrine dayanır. Sosyal diyalog ekonomik ve sosyal soruna çözüm üretir. Sosyal ortaklarımızın görüş ve düşünceleri bizim için önemli” dedi. 

03 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR