Yelkende Türk Yunan dostluğu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları, İzmit Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde yapılan 44. Balkan Açık Yelken Şampiyonası son gün müsabakalarını...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları, İzmit Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde yapılan 44. Balkan Açık Yelken Şampiyonası son gün müsabakalarının ardından yapılan muhteşem ödül töreni ile sona erdi. Hafta başında başlayan ve beş gün süren yelken yarışlarına Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan ve Rusya’dan toplam 141 sporcu yarıştı.

YUNANİSTAN 6 DALDA BİRİNCİ OLDU
Şampiyonaya Optimist (kız-erkek- junior)sınıfında 74, Laser 18, Laser Radial Kadın 13, Finn 11 ve 470 Genel olmak üzere 4 sınıfta toplam 141 sporcu katıldı. Sekapark açıklarında 2 parkurda gerçekleşen müsabakalar sonucunda Optimist Erkekler, Optimist bayanlar, Fınn, Laser ve 470 kategorisi olmak üzere toplam 6 dalda Yunanistan birinci olurken, kalan diğer iki kategori olan Optimist Genç bayan ve Laser Radial kategorisinde ise Türkiye birinci oldu.

TÜRKİYE 2 ALTIN 2 GÜMÜŞ 4 BRONZ KAZANDI
Müsabakalarda Türk Yelkenciler büyük bir başarıya imza atarak şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamlayarak Yunanistan’ın ardından ikincilikle tamamladı. Müsabakalarda Optimist Genç dalında Sedef Şener ile Laser Radial dalında Nazlı Çağla Dönertaş altın madalya kazandı. Optimist Erkeklerde, Haluk Çalın ile Optimist Kızlarda Sedef Şener gümüş madalya kazanan isimler oldu. 470’de Deniz Çınar – Ateş Çınar, Optimist Erkeklerde Selim Hekimoğlu, Optimist gençlerde Zeynep Ay, Laser Standart ‘da Utku Gönener üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

ÖDÜL TÖRENİ SEKAPARK’TA YAPILDI
Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara Sekapark’ta yapılan muhteşem ödül töreni ile ödülleri verildi. Ödül törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Türkiye Yelken Federasyonu Asbaşkanı Neylan Güney, Türkiye Yelken Federasyonu İcra Kurulu Üyesi Tefik Görkemli, Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim kurulu üyesi Atilla Tununç İzmit Yelken Kulübü Başkanı Turgay Aslan, Gençlik ve Spor Müdürü Recep Kemal Akyürek çok sayıda hakem ve sporcular katıldı.

KOCAELİ ARTIK BİR SPOR KENTİDİR
Törende konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Zekeriya Özak, Yelken şampiyonasının önemi değinerek şunları söyledi.” Günlerdir yapılan bu güzel yarışları genç yaşlı demeden tüm hemşerilerimizle birlikte Körfez’den izledik. Bu büyük organizasyonun ilimizde başarılıyla geçmesi için tüm kamu kuruluşlarıyla çalışarak bunu birlikte başardık. Bu büyük organizasyonu Kocaeli’de yapmaktan mutluluk duyduk. Yarışmaya katılan sporcuları tek tek tebrik ediyorum. Sizler burada yarışarak centilmenliğin ve başarının en güzel örneğini gösterdiniz. Kocaeli Sanayisi ile birlikte artık hem Turizm hem de bir spor kenti olma yolunda hızla ilerliyor. Kentimizde yapılan modern spor tesisleri ile bu gibi ulusları müsabakalar bunun kanıtıdır.”dedi. Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Ödül töreninde dereceye giren Türk ve Yunan sporcuların dostluğu takdir topladı.

44. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI SONUÇLARISINIFI : OPTİMİST - BOYS (Erkek )DERECESİ ADI SOYADI ÜLKESİBİRİNCİ George KARADİMAS YUNANİSTANİKİNCİ Haluk ÇALIN TÜRKİYEÜÇÜNCÜ Selim HEKİMOĞLU TÜRKİYESINIFI : OPTİMİST - GIRLS (Kız )BİRİNCİ Anastasia GKARI YUNANİSTANİKİNCİ Sedef ŞENER TÜRKİYEÜÇÜNCÜ Eleni XENELLY YUNANİSTANSINIFI :OPTİMİST – JUNIORBİRİNCİ Sedef ŞENER TÜRKİYEİKİNCİ Arvanitis AGGELOS YUNANİSTANÜÇÜNCÜ Fem Zeynep AY TÜRKİYESINIFI : FINN BİRİNCİ Mitakis IOANNIS YUNANISTANİKİNCİ Dimitor VANGELOV BULGARİSTANÜÇÜNCÜ Mihail KOPANOV BULGARİSTANSINIFI : LASER BİRİNCİ Vagelis CHİMONAS YUNANISTANİKİNCİ Adonis BOUGIOURIS YUNANİSTANÜÇÜNCÜ Utku GÖNENER TÜRKİYESINIFI : LASER RADIALBİRİNCİ Nazlı Çağla DÖNERTAŞ TÜRKİYEİKİNCİ Maria VLACHOU YUNANİSTANÜÇÜNCÜ Anna AGRAFIOTI YUNANISTANSINIFI : 470BİRİNCİ Panagiotis Kampouridis-Efstathios Papadopoulos YUNANİSTANİKİNCİ Mantis Panagiotis - Kagialis Pavlos YUNANİSTANÜÇÜNCÜ Deniz Çınar - Ateş Çınar TÜRKİYE

10 Eylül 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR