Aleviler darbeye karşı

Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine bir tepkide Alevilerd...

Ülkemizde 15 Temmuz tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine bir tepkide Alevilerden geldi. Kocaeli Anadolu Kültür ve Cemevi Derneği Başkanı Şeref Arslan, Derince İmam Hüseyin Cemevi Derneği Başkanı Mahmut Eskin, Cem Vakfı Kocaeli Şubesi Çayırova Abdal Musa Cemevi Başkanı İbrahim Aras, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çınarlı Cemevi Başkanı Hüseyin Gülseven, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Körfez Şubesi Başkanı Durmuş Yıldırım, Cem Vakfı Gebze Cem ve Kültür Evi Başkanı Teslim Yıldız, Hacı Bektaş Veli Mudurnu Tepe Cemevi Başkanı Dursun Ali Akbaş, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmit Şubesi Başkanı Ali Ekber İncesu ve yönetimleri Derince İmam Hüseyin Cemevi’nde bir araya gelerek konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Tavşantepe Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu gerçekleştirdi.

 

ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ

İncesu, “Bizler Alevi toplumu ve temsilcileri olarak, yaşantımız, inancımız, siyasi duruşumuz ve hayat felsefemiz gereği demokrasiye, insan haklarına, temel özgürlüklere ve karşılıklı saygıya inanan bir toplum olarak her türlü şiddet ve zorbalığın kimden ve nereden gelirse gelsin daima karşısındayız. 15 Temmuz darbe girişimini net bir dille kınıyoruz” dedi.

 

DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ

İncesu, “Demokratik ve sosyal hukuk devleti düzenlerinde seçimle gelmek ve seçimle gitmek vardır. Bu işleyişin karşısında olmak yaşadığımız bu güzel vatanımıza ve coğrafyamıza bir ihanet olacaktır ve bu tür girişimlere müdahil olan tüm şer yuvaları ve odaklarının da hayal ve düşlerinin yıkılacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

SUÇLULAR CEZALANDIRILMALI

İncesu “Gelinen nokta itibari ile bu kalkışma ve cunta girişiminde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı rahmetle yad ediyor yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Bu sonuçla mücadele edilirken hukuk çerçevesinde edilmeli, insan hak ve onurunun kutsallığına inanılmalı, suçları tespit edilenlerde ülkemize vermiş oldukları zararlardan ve ihanetten cezalandırılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

27 Temmuz 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR