Öğrenciler rektörlüğe yumurta kolisi bıraktı

KOÜ tarafından TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a fahri doktora ünvanı verilmesine tepki gösteren bir grup üniversite öğrencisi, rektörlük binası önüne...

BÜYÜT

KOÜ tarafından TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a fahri doktora ünvanı verilmesine tepki gösteren bir grup üniversite öğrencisi, rektörlük binası önüne bir koli yumurta bıraktı.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Öğrenci Kolektifleri dün Umuttepe Yerleşkesi Rektörlük binası önünde bir araya gelerek, üniversite senatosu tarafından ‘Onur Doktoru’ unvanına layık görülen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ı protesto etti. Rektörlük binası önünde öğlen saatlerinde bir araya gelen öğrenciler, yanlarında getirdikleri yumurtaları da bir paket gibi rektörlük binası önüne bırakarak tepkilerini gösterdi.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK YAŞANDI
Güvenlik görevlilerinin geniş önlem aldığı eylemde, öğrenciler ile görevliler arasından her zaman olduğu gibi yine tartışma yaşandı. Rektörlük binası önüne girmek isteyen öğrencilere güvenlik görevlileri engel olmak istedi. Yaşanan kısa süreli tartışmanın ardından öğrenciler rektörlük binası önüne alınmadı.

AKP’DEN ADAY ADAYI OLDU
Grup adına basın açıklaması yapan Çağan Yazıcı, “Kocaeli Üniversitesi senatosunun verdiği kararla fahri doktora unvanı kazanan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, AKP’den milletvekilliği aday adayı olmuştur. Tüm bu olayların aynı döneme denk gelmesi kesinlikle tesadüf değildir” dedi. Üniversite senetaso AKP’nin kirli seçim pazarlıklarına ortak olmuştur. Bayraktar’a bu okulun yapımında çok büyük emeği olduğu söylenerek bu kadar kolayca fahri doktora ödülü veriliyorsa eğer, 50-D statüsünde çalışan araştırma görevlileri neden kadroya alınmıyor?” dedi.

YUMURTA KOLİSİ
Basın açıklamasını gerçekleştiren öğrenciler daha sonra yanlarında getirdikleri yumurta kolisini rektörlük binası önüne koyarak tepkilerini gösterdi. Erdoğan Bayraktar’a verilecek fahri doktora unvanına tepki amaçlı verilen yumurta kolisini bırakan öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

17 Mart 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR