'Türk askerinin şerefine peşkeş çekiyorlar'

Ötüken Dergisi Kocaeli Temsilciliği tarafından Belediye-İş Hanı önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Temsilcilik adına Şerif Özdemir t...

Ötüken Dergisi Kocaeli Temsilciliği tarafından Belediye-İş Hanı önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Temsilcilik adına Şerif Özdemir tarafından yapıldı. Yaşanan çuval olayı hakkında basın açıklaması yapan Özdemir “Türk ordusu, yeryüzünde mevcut bulunan bütün askeri teşekküller içerisinde en uzun Ve şanlı maziye sahip olan teşkilatlanmadır. M.Ö. 209 yılından günümüze kadar pek zorlu mücadelelere girişmiş, milletin desteğiyle büyük zaferlere imza atmış; Türk milletinin DNA'sına işleyen askerlik ruhu münasebetiyle en zorlu savaşlardan, en müşkül durumlardan alnının akı ile çıkmasını bilmiştir” dedi.

 

ice22-067.jpg

 

OMURGASIZ ZİHNİYETİN

Özdemir “20. yüzyılın başı her ne kadar Türk Ordusu'nun gücünü yeniden bütün dünyaya ispatladığı zamanlar olsa da değişen siyasi dengeler sebebiyle, ilerleyen yıllarda çeşitli güç odaklarına yaltaklanmaya çalışanlar, kendi namus ve şereflerirıi sundukları yetmezmiş gibi Türk Ordusu'nun şanını ve şerefini de emperyal güçlerin sofrasına meze etmekte bir beis görmemişlerdir.işte 13 yıl önce bugün yaşadığımız olay da bu omurgasız zihniyetin 21. yüzyıldaki bir tezahürüdür” açıklamasında bulundu.

 

TÜRK ASKERİNİN ŞEREFİNİ PEŞKEŞ

Sözlerine devam eden Özdemir “4 Temmuz 2003 günü Türk subayının şerefi ABD tarafından ayaklar altına alınırken sessiz kalanlar, bugün Türk askerinin haklı müdahalesinden kaynaklanan bir olay için Rus devletinden özür dileyerek Türk askerinin şerefini peşkeş çekmeye devam ediyorlar. 13 yıl önce Türk askerinin başına çuval geçirilmesine göz yumanlar, bugün; Türk askerinin haklı davasında haksız düşmesine neden olarak kendi şahsi menfaatlerini yüceltmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

NE AMERİKA, NE RUSYA, NE ÇİN

Konuimasını son bölümünde Özdemir “Biz Türkçüler olarak diyoruz ki: Şerefliler taviz vermez. Şerefin tavizi yoktur. Taviz vermeyi kendilerine şiar edinmiş kuklalar şunu unutmasınlar; Türk milletinin ve ordusunun şerefi onların boyunu aşan bir yüksekliktedir. Türk milleti; kendi şahsi çıkarları için Türk Ordusu'nu teda edenleri hiç bir zaman unutmayacaktır. Milli kin, makam budaialarını tarih sahnesinden silerek Türk ordusu'nu hakettiği makama yükseltecektir. Ne Amerika, ne Rusya, ne Çin; Her şey Türklük için!” dedi.

Serkan BORLAK

04 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Alpertunga - TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

Yanıtla . 0Beğen 04 Temmuz 15:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR