İzmit’te MOBESE çalışması başladı

İzmit’te Kameralı Takip Sistemi (MOBESE), kurulma çalışmalarına başladı. Sistem Kocaeli’de bir tek Gebze’de bulunuyor.Sistem, Kocaeli Büyükşehir Beled...

BÜYÜT

İzmit’te Kameralı Takip Sistemi (MOBESE), kurulma çalışmalarına başladı. Sistem Kocaeli’de bir tek Gebze’de bulunuyor.

Sistem, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli Özel İdaresi tarafından kuruluyor. Hazırlıkları yaklaşık 3 yıldır devam eden, geçen yıl mart ayında ihalesi yapılan kameralı takip sistemi MOBESE ile ilgili olarak İzmit kent merkezinde çalışmalar başladı. Projede, fazladan ek borular da döşeniyor. Bu sayede ileride farklı bir proje için ihtiyaç duyulması durumunda kazı işlemine gerek kalmayacak. Çalışma bittikten sonra bakım ve onarımı Büyükşehir’e ait olan projeden, belediye trafik ekipleri de faydalanabilecek.

Kameraların yerleştirileceği noktalar belirlendikten sonra burada direkler ve fiber obtik kabloların döşenmesi için kazılar yapılmaya başlandı. MOBESE kameralarının montajı yapıldıktan sonra sistem, yaz mevsimi başında faaliyete geçecek. Kocaeli Özel İdaresi tarafından ihale edilen, 4 milyon TL’ye mal olması beklenen MOBESE sistemi İzmit kent merkezindeki hareketli noktalar, D-100 karayolundaki kavşaklar, Derince ve Körfez ilçelerini kapsayacak. İzmit kent merkezine 169 kamera, Derince ve Körfez ilçelerine toplam 50 kamera olmak üzere 218 kameranın yerleştirilmesi planlanıyor. Sistem daha sonra tüm ilçelere kurulacak.
İzmit’te özellikle yaya yoğunluğunun fazla olduğu İstiklal Caddesi, Fethiye Caddesi, Alemdar Caddesi, Kuyumcular, Baç, Santral, Merkez Bankası Işıklar, Yürüyüş Yolu, D-100 karayolu Emniyet girişi, Kandıra Sapağı, Yeni Gölcük Yolu girişi, Yahya Kaptan Işıklar bölgelerine kamera konulacak. Bu bölgeler için kazı çalışması yapılıyor.

21 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR