İl Özel İdaresi Genel Sekreter ataması seçim sonrasına kaldı

Emekliliği nedeniyle İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden ayrılan Metin Yahşi, cuma günü meclise veda edecek. Metin Yahşi’nin yerine ise gene...

BÜYÜT

Emekliliği nedeniyle İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden ayrılan Metin Yahşi, cuma günü meclise veda edecek. Metin Yahşi’nin yerine ise genel seçimlerin sonrasında atama yapılacak.

Kentimize Büyükşehir Belediyesi’nden sonra en fazla yatırım yapan kurum olan İl Özel İdaresi’nde Metin Yahşi’den boşalacak genel sekreterlik görevine Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Burhan Eres vekalet edecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılması gereken Genel Sekreter ataması ise Anayasa’nın 114. maddesi gereğince genel seçimler sonrasında yapılacak.

ANKARA’DAN OLABİLİR
Seçim sonrası kurulacak olan kabinede yer alan İçişleri Bakanı’nın başkanlığında yapılacak atama için tartışmalar şimdiden başladı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’nin kim olacağı konusunda netlik sağlanamazken, Ankara’dan olması yönünde bir eğelim var. Atama yapılacak isim konusunda Vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra seçim sonrası kentimizden çıkacak bakanın da görüşleri alınacak.

CUMA GÜNÜ VERDA EDECEK
9 yıldır kentimizde görev yapan Metin Yahşi, görev süresinin 7 yılını İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak yaptı. Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Yahşi, memuriyet süresinin dolması sonrasında emekli olmaya karar verdi. Geçtiğimiz günlerde emeklilik dilekçesini İl Özel İdaresi’ne sunan Metin Yahşi, cuma günü İl Genel Meclis Toplantısı’na katılarak veda konuşması yapacak.

02 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR