Yalova davasının MSN yazışmaları FBI&'dan istenecek

Yalova'da, internette tanıştığı sevgilisine kocasını bıçaklatarak öldürtmeye çalıştığı iddia edilen kadın ile sevgilisinin yargılanmasına devam edildi...

BÜYÜT

Yalova'da, internette tanıştığı sevgilisine kocasını bıçaklatarak öldürtmeye çalıştığı iddia edilen kadın ile sevgilisinin yargılanmasına devam edildi.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Hilal Güllü (37) ve sevgilisi Hikmet Özbaş (26) hazır bulunurken, bıçaklanan eş Sefer Güllü (42) katılmadı.

Mahkeme başkanı Bekir Akkale, davanın ikinci duruşmasında sanıkların internetteki yazışmalarının incelenmesi için Amerikan Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) yapılan başvuruya yanıt geldiğini bildirdi.
FBI'dan gelen yazıda bir elektronik posta adresi, telefon ve faks numarasının yer aldığını belirten Akkale, buralardan gerekli başvuruların yapılabileceği ve istenilen kayıtlara bu şekilde ulaşılabileceğinin bildirildiğini söyledi.

Duruşmada, tutuklu sanıklar Güllü ve Ozbaş, pişman olduklarını ifade ederek, mahkemeye heyetinden tahliyelerini istedi.
Bıçaklanan eş Sefer Güllü'nün avukatı Cevdet Bekler ise sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti.
Mahkeme heyeti, tayin edilen bilirkişinin FBI'dan gelen yazı doğrultusunda Microsoft İşlem Ofisi'yle irtibata geçerek internetteki MSN yazışmalarının içeriklerinin istenmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

OLAY
Yalova'da, 14 Mart 2009'da meydana gelen olayda Sefer Güllü, evinin mutfağında bıçaklanması sonucu ağır şekilde yaralanmıştı.
Hırsızlık süsü verilen olayı aydınlatan Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırıyı Uşak'ta yaşayan Hikmet Özbaş'ın yaptığını belirlemişti. Özbaş'ın, bir süredir Yalova'da yaşayan Hilal Güllü ile ilişkisi olduğu da ortaya çıkmıştı.
Gözaltına alınan iki kişi, sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştı.

23 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR