CHP böyle açıklama görmedi

CHP’de izmit ilçe örgütünün 12 Mayıs tarihinde gerçekleştireceği kongre öncesinde 4. resmi başkan adaylık açıklaması il yöneticiliğinden bir hafta önc...

BÜYÜT

CHP’de izmit ilçe örgütünün 12 Mayıs tarihinde gerçekleştireceği kongre öncesinde 4. resmi başkan adaylık açıklaması il yöneticiliğinden bir hafta önce istifa eden Hüseyin Erol’dan geldi. CHP İzmit İlçe Binası önünde adaylığını büyük bir kalabalığa duyuran Erol; “ “ dedi. Adeta bir miting havasında gerçekleşen açıklamada adaylık açıklamasında Hüseyin Erol’u kürsüye kızı Burcu Erol davet etti.
BABASINI KÜRSÜYE DAVET ETTİ
Babasını kürsüye; “Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bu mutlu günde, CHP İzmit İlçe Başkan Adaylık açıklamasını yapmak üzere babam Hüseyin Erol’u kürsüye çağırıyorum“ ifadeleriyle davet eden Burcu Erol mikrofonu daha sonra partililere seslenmesi için Hüseyin Erol’a teslim etti. Hüseyin Erol’un adaylık açıklamasına mevcut adaylardan sadece Fethi Güven katıldı. Öte yandan CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş de Twitter da yaptığı; “"Bugün 23 Nisan. TBMM'nin kuruluşu. Çocuk Bayramı. Sevdiğim bir insan da İzmitte CHP başkanlığına adaylığını koydu. Ve doğumgünüm!” mesajıyla Erol’a desteğini dile getirdi.
GÖZLERİ DOLDU ELLERİ TİTREDİ
CHP İzmit İlçe Örgüt Binası önünde bulunan sokağı hınca hınç dolduran CHP’lilere seslenmek için kürsüye gelen Hüseyin Erol’un oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Gözleri dolarak kalabalığa seslenen Erol’un zaman zaman ellerinin titrediği gözlendi. Eşi Süreyya hanımın da destek vermek için yanında bulunduğu bulunduğu yaklaşık 20 dakika süren bir konuşma ile kalabalığa hitap etti. İzmit ilçesinde yeniden sosyal demokrat bir iktidara kavuşmak için mücadele edeceklerini belirten Hüseyin Erol’a partililer yoğun ilgi gösterdi.
HÜSEYİN EROL’A TAM DESTEK
Eski milletvekili Bekir Yurdagül, il başkanı Yalçın Kuşkan, il yöneticileri Kemal İlter, Asude Özkan, Yavuz Ulugün, Arzu Türkkal, Cevdet Şahin, Haşmet Belen, Cihat Altunyuva, meclis üyeleri Cengiz Çakar, Erdal Baş, Ercan İlter, Ahmet Uzun, Fikret Gökmen, Mehmet Kaçar, Derince ilçe başkanı Hakan Savaş, eski Baro Başkanı Cumhur Arıkan, eski Baro başkan adayı İsmail Çömlekçioğlu, il disiplin kurulu başkanı Adnan Tok, il kadın kolları başkanı Fatma Gediksiz, il gençlik kolları başkanı Emin Andız ile eski milletvekili adayı ve İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen’in katılımlarıyla destek verdiği basın açıklamasında oldukça kalabalık bir kitleye seslenen Hüseyin Erol adaylığını şu sözlerle duyurdu;
“İLÇE YÖNETİM KADROSU ÜYENİN AYAĞINA GİDEBİLMELİDİR”
“”Değerli CHP’liler, sevgili dostlarım, 12 Mayıs’ta partimizin İzmit ilçe kongresini gerçekleştireceğiz. İlçe kongresinde göreve gelecek ilçe başkan ve yöneticileri iki yıl boyunca İzmit İlçe örgütünü sırtlayacak, AKP iktidarına karşı üst düzeyde muhalefet yapacak ve İzmit Belediye Başkanlığını CHP ye kazandırma yolundaki tüm engelleri ortadan kaldırabilecek bir ekip olmalıdır. Bu anlamda başta ilçe başkanı olmak üzere ilçe yönetim kadrosu: Üyeyi ayağına beklememeli, üyenin ayağına gidebilmelidir.
BOŞ VE ANLAMSIZ TARTIŞMALAR
İzmit'in her sokağında örgütlenme becerisi göstererek; gücünü kişilerden değil, gücünü sokaktan almalıdır. Ülkenin ve kentin sorunlarına duyarlı kalarak, sıkıntıları dile getirebilmeli, bu sıkıntılara çözümler üreterek, İzmit'te yerel yönetimlere talip olduğumuzu açıkça ortaya koyabilmeli, halkta güven ve heyecan oluşturacak çalışmaları yaşama geçirebilmelidir. Karşımızda AKP gibi bir sorun varken, eski partili, yeni partili, o şuradan geldi bu buradan geldi gibi içi boş ve anlamsız tartışmaların dışında kalarak, herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışını benimsemelidir.
“GÖREV VE SORUMLULUK BİZİ BEKLİYOR OLACAK”
Bugün ülkede işbaşında olan ve kentimizde yerel yönetimimde de iktidarda olan AKP anlayışı ve icraatları hakkında söylenecek çok şey var. Bunları tüm delegelerimizle birlikte başta hukuk, ekonomi, sosyal devlet, eğitim, sağlık alanları olmak üzere tek tek konuşacağız. Eksiklere işaret edeceğiz. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu tespitleri yapmak yeterli değil. Halkın beklentilerine yanıt verecek çözümleri bulmak ve projelendirmek gibi önemli bir görev ve sorumluluk da bizi bekliyor olacak.
“GECELİ GÜNDÜZLÜ BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIMA SÖZ VERİYORUM”
Bu noktada göreve gelecek ilçe başkanı ve yöneticilerimiz CHP’de var olan enerjiyi ortaya çıkaracak, üretime dönüştürecek ve geniş halk kitleleri ile buluşturacak çalışmaları ortaya koyabilmelidir. Çerçevesini kısaca işaret etmeye çalıştığım ölçülerde bir görev anlayışını hayata geçirmek üzere; CHP İzmit ilçe başkanlığına adaylığımı sizlerle birlikte ilan ediyorum. İlçe kongremizde bu önemli, önemli olduğu kadar gurur verici görev bana verilirse: Çağdaş ve yaşanabilir bir kent için; Herkesi kucaklayan, nitelikli bir ilçe örgütü kurarak, İzmit Belediyesini CHP’ye kazandırmak için geceli gündüzlü bir çalışma yapacağıma söz veriyorum.
ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM
Bugüne dek sürdürdüğüm aile, iş, sosyal yaşam ve siyaset çalışmalarımda örnek bir vatandaş olmaya gösterdiğim özeni, bundan sonra da sürdüreceğim. CHP’yi İzmit'te büyütmek için elimden geleni yapacağım. Benim veya sizin tek başımıza bir şeyleri başarma şansımız yok. Hep birlikte üreteceğimiz çalışmaları organize edeceğim. Delegelerimizin, gelişmeleri beklenenin üzerinde bir hassasiyet ve ciddiyetle değerlendirerek; doğru kararı verecek olgunlukta ve yetenekte olduğunu biliyorum.
HÜSEYİN EROL’A SEVGİ SELİ
Bakın Belsa karşıda duruyor, girelim kol kola, hep birlikte başaralım, 2014’te sosyal demokrat anlayışın bayrağını hep birlikte dikelim. Sizlere güveniyorum. İzmit İlçe Başkanlığı’na aday oluyorum. Bu süreçte mevcut aday arkadaşlarım Ömer Akın’a, Fethi Güven’e, Utku Birinci’ye, Selman Yıldırım’a ve Devrim Yıldız’a başarılar diliyorum.” Açıklamasının ardından yaklaşık 1 saat boyunca partililerin sevgi gösterisi ile karşılaşan ve partililerle kucaklaşan Hüseyin Erol bu süreçten sonra delegelerin tam desteğini almak için çabalayacağını ve oluşturacağı yönetimde de bütün delegelerin arzularına göre bir şekillenme içerisine gireceğini ifade etti.

23 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR