Başsavcımız görev başı yaptı

İlimize başsavcı olarak atanan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler dün görevine başladı. İstanbul Tuzla doğumlu olan 62 yaşındaki Başsavcı Özler, m...

BÜYÜT

İlimize başsavcı olarak atanan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler dün görevine başladı. İstanbul Tuzla doğumlu olan 62 yaşındaki Başsavcı Özler, makamında gazetecileri ağırladı. Özler, ilimizi yakından tanıdığını söyledi.

Hakim Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından açıklanan kararnamede ilimize atanan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler dün görevine başladı. İlimizde görev yapan Başsavcı Mehmet Fatih Özdemir ise İstanbul Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcısı görevine getirildi. 1949 İstanbul Tuzla doğumlu olan eski İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler dün Kocaeli Adliyesi’ne gelerek makamına yerleşti.

İLİMİZİ YAKINDAN TANIYOR
34 yıllık savcı olan Emin Özler, görevinin 20 yılını Aksaray, Aydın, Bursa ve İzmir illerinde Cumhuriyet Başsavcılığı olarak tamamladı. Mesleki tecrübelerini ekip arkadaşları ile birlikte kullanarak Kocaeli halkına adalet hizmeti vereceklerini ifade eden Özler, “Kocaeli, ülkemizin önemli bir sanayi kentidir. Bursa’da cumhuriyet başsavcılığı yaptığım dönemde Kocaeli’yi yakından tanıma imkanı buldum” dedi.

BASININ MİSYONU
Evli ve 1 çocuk babası olan Emin Özler, basının kamu nezdinde önemine değinerek “Kocaeli, basını diğer illere göre sağlam temellere sahip. Toplumu bilgilendirmede önemli bir misyon yüklenmiş bulunuyor. Doğru bilgiyi kamuoyu ile paylaşma, bilgiyi kamuoyuna doğru aktarma siz değerli basın mensuplarının en önemli görevlerinden biridir. Bizler kamu yararı olduğunda sizlere yardımcı oluyoruz fakat gizliliği ihlal, soruşturma kapsamında bilginin verilmesi doğru olmuyor” şeklinde konuştu.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR